• 2010-10-25

Kino ubiera salony w Fundacji Atelier w Warszawie

26 października 2010 roku o godzinie 18.00 w Fundacji Atelier w Warszawie odbędzie się drugi autorski wykład Moniki Małkowskiej o modzie, obyczajach, kulturze i feminizmie Kino ubiera salony.

Monika Małkowska, Kino ubiera salony

Monika Małkowska, Kino ubiera salony

Wykłady są poświęcone temu, kto, kiedy i dlaczego wprowadzał ubraniowe innowacje, które zjawiska mody są najtrwalsze, co je zainspirowało, sprowokowało, wywołało, które przetrwały do dziś. Wszystko to w serii zatytułowanej Co nam zostało z tych lat. Czyli parada modowych matuzalemów w nowoczesnej oprawie.

Monika Małkowska – absolwentka warszawskiej ASP (dyplom 1975 r. na Wydziale Grafiki Warsztatowej). Krytyk sztuki i publicystka zainteresowana różnymi obliczami kultury wysokiej i popularnej. Pisze do prasy codziennej (od 1994 r. związana etatowo z Rzeczpospolitą) i branżowych periodyków (obecnie do Sztuki.pl i Werandy). Od połowy lat 80. zajmuje się modą – projektowaniem, poradnictwem i historią stroju. Ciekawi ją też styl życia i obyczajowość, dziedziny nierozerwalnie związane z ubiorem. Poza tym, zajmuje się komiksem oraz literaturą piękną. Od 20 lat współpracuje z radiem (I, II, III program oraz Tok FM) i TVP (od czterech lat – z TVP Kultura). Wykładała w Europejskiej Akademii Sztuk i Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Wańkowicza. Prowadzi blog Jedno oko.

Kino ubiera salony
26 października 2010 r., godz. 18.00
Fundacja Atelier
ul. Foksal 11, Warszawa

Dodaj komentarz