Layatharanga – koncert indyjskiego zespołu

24 października 2010 roku o godzinie 20.00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się koncert indyjskiego zespołu Layatharanga.

Layatharanga

Indyjski zespół perkusyjny składa się z najlepszych muzyków gatunku Worldmusic południowej części subkontynentu. Połączyła ich pasja do klasycznej muzyki karnatyckiej, improwizacji oraz młody wiek. Średnia wieku tego zespołu nie przekracza 30-tu lat. Każdy z muzyków gra w niezależnych projektach muzycznych z największymi artystami muzyki indyjskiej. Spotykając się razem potrafią wydobyć emocje i pokłady energii, jakie zawierają w sobie orientalne rytmy i hinduskie skale.

Muzycy przyjadą do Polski po trasie w USA i przywiozą ze sobą kilkadziesiąt instrumentów praktycznie nie znanych w Europie. Wśród najważniejszych usłyszec będzie można między innymi bansuri, ghatam, tabla, kanjira, morsing, tavil, konnakol, mridangam.

Layatharanga to grupa indyjska specjalizująca się w gatunku Worldmusic – mieszance różnych stylów muzycznych z całego świata. Muzyka, którą wykonują, bierze swój początek z starej indyjskiej tradycji, stając się kojącą mieszanką pełną wschodniej harmonii. Wszyscy muzycy grający w zespole to wirtuozi swoich instrumentów.

Artyści współpracują z muzykami: Pandit Ravishankar, Dr. M.Balamuralikrishna, Dr. L.Subramanyam, Pandit Jasraj, K.J. Yesudas, M.S. Gopalakrishnan, Ganesh-Kumaresh, Pandit Anindo Chatterjee, Sivamani, Karl and Keith Peters, Mandolin Srinivas, Kadri Gopalnath, Nityashree Mahadevan, Sudha Raghunath, S.P. Balasubramaniam, Louis Banks, Amith Heri. Zespół bierze często udział w festiwalach międzynarodowych (gościł już wcześniej w Polsce  na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie). Członkowie zespołu Layatharanga wykonywali już swoje utwory w USA, Kanadzie, Niemczech, Holandii, Anglii, Belgii, Hiszpanii, Danii, Austrii, Szwajcarii, Francji, Polsce, Luxemburgu, Singapurze, Hong Kongu, Japonii, Malezji. 17 października odbyła się oficjalna premiera ich płyty pt. Ananda.

24 października 2010 roku
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1, Warszawa

Dodaj komentarz