• 2010-10-21

Herbie Hancock w Warszawie

29 listopada 2010 roku w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się koncert Herbiego Hancocka promujący album The Imagine Project. W europejskim tournee promującym płytę, artyście towarzyszą: James Genus (bass), Trevor Lawrence Jr. (drums), Lionel Loueke (guitar), Greg Phillinganes (keyboards) i Kristina Train (vocals).

Herbie Hancock

The Imagine Project to płyta łącząca w sobie temperament 66 muzyków z całego świata. U boku legendarnego pianisty, w nagraniach udział wzięły gwiazdy muzyki hinduskiej, latynoskiej, afrykańskiej, bluesa, soulu, rocka, czy R&B, a wśród nich: Wayne Shorter, Marcus Miller, Manu Katche, Chaka Khan, John Legend, Jeff Beck, P!nk oraz Seal. Artystów połączyła osoba Hancocka i wspólny cel, jakim jest apel o pokój i tolerancję. Pianista  zderzył   środowisko jazzowe ze środowiskiem muzyki popularnej.

Na obecny album składają się covery utworów muzyki popularnej, takich jak Imagine Johna Lenona – w wykonaniu P!nk i Seala, hymnu Beatlesów Tomorrow Never Knows z udziałem Dave’a Matthewsa czy Don’t Give Up powierzony duetowi P!nk  i John Legend.

The Imagine Project łączy różne brzmienia. Tym samym wpisuje się we wcześniejsze projekty Hancocka, który po odejściu z zespołu Milesa Davisa, zwrócił się ku rozwijającej się wówczas muzyki fusion i dowiódł, że z powodzeniem można wykorzystywać w jazzie elementy rapu i techno (Future Shock). Jego innowacyjne podejście do muzyki wielokrotnie doceniano, czego dowodem jest dwanaście statuetek Grammy i Oscar za muzykę do Round Midnight z 1986 roku.

29 listopada 2010 roku, godzina 20.00
Sala Kongresowa – Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Plac Defilad 1, Warszawa

Dodaj komentarz