• 2010-10-20

Koniec Rosji w reżyserii Michała Marczaka

23, 24 i 25 października 2010 roku w KINO.LAB w Warszawie odbędą się specjalne pokazy filmu Koniec Rosji w reżyserii Michała Marczaka.

Plakat filmu

Plakat filmu

Film opowiada historię dziewiętnastoletniego rekruta Aleksieja, który przylatuje do oddalonej od cywilizacji małej strażnicy na północnych rubieżach Rosji, aby odbyć służbę wojskową. To jeden z niewielu posterunków granicznych strzegących olbrzymich, niezamieszkałych połaci państwa rosyjskiego nad Oceanem Arktycznym. W strażnicy znajduje się sześciu żołnierzy. Każdy z nich tkwi w tym miejscu już długo, być może zbyt długo. Część z nich ma swoje smutne tajemnice. Trudno jest im stąd wrócić do świata ludzi i własnej przeszłości. Łatwiej jest im odbywać absurdalną służbę pilnowania zatopionej w śniegu północnej granicy państwa, setki kilometrów od najbliższej ludzkiej osady.

Film otrzymał Nagrodę Magic Hour na festiwalu Planete Doc Review 2010. Nominowany jest także do Prix Europa, a oficjalna premiera odbędzie się w Kopenhadze w Listopadzie na festiwalu cph:dox.

25 października po seansie – spotkanie z twórcami filmu.

Koniec Rosji

Koniec Rosji

Michał Marczak
Członek zespołu filmowego Paladino, obok Macieja Cuske, Marcina Sautera i Thierriego Paladino. Wspólnie wykładają w Przedszkolu Filmowym przy Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Od 2005 roku realizuje głównie projekty dokumentalne i fabularne jako reżyser i operator. W latach 1999-2003 jako scenarzysta i reżyser zrealizował również wiele teledysków oraz reklam. Reżyserii uczył się m.in. w Institute of the Arts w Los Angeles (2001-2003) oraz w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (kurs dokumentalny od 2006 roku).

Koniec Rosji, reż. Michał Marczak
23 października, godz. 19.00
24 października, godz. 20.00
25 października, godz. 18.00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, ul. Jazdów 2

Dodaj komentarz