• 2010-10-08

Piotr Machalica śpiewa piosenki Stachury

4 listopada 2010 roku w Teatrze na Woli w Warszawie odbędzie się koncert Stachura. Piosenki Edwarda Stachury śpiewa Piotr Machalica.

Stachura. Piosenki Edwarda Stachury śpiewa Piotr Machalica.

Podczas koncertu zagrają: Marcin Lamch – kontrabas, aranżacje, kierownictwo muzyczne, Dariusz Befaltowski – gitary oraz Krzysztof Niedźwiecki – gitary. Muzykę do tekstów Stachury skomponował Jerzy Satanowski. Autorem pomysłu oraz odtwórcą roli Michała Kątnego jest Robert Dorosławski.

Wykonawcy mówią o koncercie:

Edward Stachura popełnił samobójstwo w lipcu 1979 roku. Niemalże miesiąc przed swoimi 42. urodzinami. I chociaż w tym roku przypada okrągła – 30-ta – rocznica Jego śmierci, nie chcemy by nasz koncert był patetyczny i rocznicowy. Pragniemy wypowiedzieć tych kilka tekstów Autora Fabula rasa , podzielić się z Wami kilkoma Jego piosenkami (niemalże kultowymi niegdyś hitami, by tylko wymienić: Życie, to nie teatr, Białą lokomotywę, Tango triste, Nie brookliński most, Balladę dla Potęgowej, Opadły mgły, Ach, kiedy znowu ruszą dla mnie dni….), ponieważ trochę sami jesteśmy w stachurowym nastroju, ponieważ są mądre i piękne i ponieważ tak bardzo nas dotyczą, bez względu na to, ile mamy lat. O ile, rzecz jasna, potrafimy jeszcze kochać i odczuwać ten świat.

4 listopada 2010 roku, godzina 12.00 i 18.30
Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul.Kasprzaka 22, Warszawa

Dodaj komentarz