• 2010-09-30

Koncert Jessie Evans i :Pilöt w Warszawie

4 października 2010 roku w Teatrze Rozmaitości Warszawa odbędzie się koncert Jessie Evans oraz :Pilöt. Koncert odbywa się w ramach pierwszej polskiej edycji międzynarodowego, muzycznego festiwalu twórczości kobiecej: LFSM FESTIVAL – FEMALE INDIE MUSIC FESTIVAL, czyli Kobiece (Za)mieszanie, który odbędzie się w dniach od 1 do 7 października.

Jessie Evans

LFSM FESTIVAL (Les Femmes S’en Melent), festiwal kobiecej muzyki niezależnej celebrujący twórczość kobiet, od 12 lat cieszy się prestiżem i rosnącym zainteresowaniem w całej Europie. Premierowy koncert w 1997 roku w Paryżu ewoluował do rangi festiwalu, zadomowił się w kilkunastu miastach we Francji, a następnie wpisał się do kalendarza ważnych wydarzeń muzycznych w Belgii, Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii i Anglii.

Jessie Evans to niemiecka artystka, tworząca muzykę elektroniczną i pop. Jej twórczość jest zmysłowym i chaotycznym huraganem dźwięków, które prowadzą do egzotycznego i szalonego świata rytmów. Sama Evans mówi, że jej muzyka jest taneczną mieszanką, która rozpalać ma zmysły słuchaczy, dotrzeć do ich ciał, opętać i sprawić, że zostaną porwane przez emocje. W 2009 roku wydała pierwszy solowy album Is it fire?. Artystkę na koncertach wspiera Tobby Dammit (Iggy Pop, Swans), Budgie (The Creatures, Siouxsie and the Banshees), Martin Wank (Calexico) i Namosh.

Projekt :Pilöt

:Pilöt to muzyczny projekt prowadzony przez młodą francuską artystkę – a.c. LT de Selve. Współpracują z nią Antoine Eole, Victor Belin i Thomas Hispa. Ich trudna do zdefiniowania muzyka to rockowo-punkowa mieszanka. Zadebiutowali w 2009 roku albumem Mother. Wśród swoich inspiracji muzycy podają Sonic Youth, The Fall, Toma Waitsa i Lydię Lunch.

4 października 2010 roku
Teatr Rozmaitości Warszawa
ul. Marszałkowska 8, Warszawa

Dodaj komentarz