• 2010-09-29

Nowy album L.U.Ca

Na 22 października 2010 roku planowana jest premiera nowego albumu tegorocznego laureata Paszportu Polityki L.U.C. Płyta ma nosić intrygujący tytuł PYYKYCYKYTYPFF.

Dobiega końca złożony i skomplikowany proces produkcji najnowszej płyty L.U.Ca PYYKYCYKYTYPFF. Wiadomo już, że ponownie będziemy mieli do czynienia z nietypową formą i wyrafinowanym wydawnictwem. Smaczku dodaje zapowiadane nowatorskie technologiczno-koncepcyjne podejście L.U.Ca do produkcji tego albumu. To coś zupełnie przełomowego dla mojej drogi – jak spłuczka dla ludzkości - mówi L.U.C.

L.U.C, fot. Bartosz Maz

PYYKYCYKYTYPFF jest swoistą rewolucją w twórczości L.U.Ca, ale jednocześnie artysta powraca tą płytą do charakterystycznych dla siebie elementów. Po ostatnim albumie 39/89 Zrozumieć Polskę, gdzie L.U.C oddał głos ważnym postaciom historycznym, ponownie usłyszymy rymowane teksty jego autorstwa. Tradycyjnie już, będą to odważne i humorystyczne, trafnie komentujące otaczającą nas rzeczywistość wersy, tym razem jednak okraszone zupełnie wyjątkowa muzyką. Także po krótkiej przerwie w realizowaniu teledysków, L.U.C zamierza w najbliższym czasie przygotować kilka klipów do nowopowstałych utworów.

Mimo, iż najnowszy album znów chwilami daleko odbiegnie od hip-hopu L.U.C zaprosił znanych i cenionych mistrzów tego gatunku. I tak, usłyszymy długo wyczekiwany wspólny utwór z Abradabem (Kaliber 44), w którym z zabawnym przekąsem skrytykował monopol Poczty Polskiej. Do tego utworu kręcony będzie w połowie października klip, w którym każdy będzie mógł wziąć udział. Na płycie pojawi się także Vienio (Molesta Ewenement) i zaprzyjaźniony Rahim.

Ponadto, nie po raz pierwszy, nad oprawą graficzną albumu oraz materiałów dodatkowych, pracują utalentowani graficy z wrocławskiego Juice: Adam Tunikowski i Michał Misiński.

Premiera płyty: L.U.C – PYYKYCYKYTYPFF
22 października 2010 roku

Dodaj komentarz