• 2010-09-29

London Works Basi Sokołowskiej

1 października 2010 roku o godz. 20.00 w Galerie der Ort w Berlinie odbędzie się wernisaż wystawy London Works Basi Sokołowskiej. Ekspozycja potrwa do 31 października.

Praca z cyklu "Dom"

Praca z cyklu "Dom"

Wystawa London Works w Galerie der Ort w Berlinie to prezentacja trzech projektów fotograficznych zrealizowanych trzech projektów fotograficznych zrealizowanych w Londynie w 2006 roku. Każdy został wykonany w innej stylistyce i technice fotograficznej. Wspólnym mianownikiem trzech zestawów jest czas oraz miejsce gdzie powstały: mieszkanie w dzielnicy w dzielnicy Westminster w centrum Londynu oraz łącząca je tematyka osnuta wokół relacji między mieszkaniem, jako strefą prywatną względem świata zewnętrznego oraz jako sceną relacji międzyludzkich.

Praca z cyklu Untitled Narratives

Praca z cyklu Untitled Narratives

Cykl Dom to crossy zawierające zdjęcia otworkowe łączące przedmioty z londyńskiego mieszkania z widokami z jego okien są fotograficzną refleksją nad sposobem w jaki doświadczamy wnętrze i świat zewnętrzny. Zestaw Untitled narratives, dokumentalne fotografie wnętrza mieszkalnego, utrzymane w chłodnych, stonowanych barwach pokazują wnętrze jako niemego świadka rozpadu związku. Wieża składa się z dużego zdjęcia zrobionego aparatem otworkowym oraz fotograficznej książki autorskiej, która czarno – białymi zdjęciami i tekstem opowiada o uwięzieniu i ucieczce. Dotychczas, każdy z cykli był prezentowany osobno, na wystawach grupowych w Galerii Luksfera oraz CSW w Warszawie oraz w Fotogalerie Wien w Wiedniu. W Galerii der Ort w Berlinie po raz pierwszy wszystkie trzy zostaną pokazane razem.

Wystawa zorganizowana przez Berlińskie Stowarzyszenie Polek w Gospodarce i Kulturze.

London Works – Basia Sokołowska
Galerie der Ort
Berliner Str. 165,  Berlin
Wernisaż : 1 października 2010 r. godz. 20.00
Wystawa czynna do 31 października 2010 r.

Dodaj komentarz