• 2010-09-29

Freaky Bitches zamiast Plotkina i Harrisa

2 października 2010 roku w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu, w ramach Avant Art Festival wystąpią dwie damy artystycznej elektroniki Mira Calix i Andrea Parker we wspólnym projekcie Freaky Bitches. Artystki dadzą koncert  w zamian za  Jamesa Plotkina i Micka Harrisa, których trasa koncertowa została odwołana.

Mira Calix

Mira Calix

Twórczość urodzonej w RPA Chantal Passamonte, znanej przede wszystkim pod pseudonimem Mira Calix, można opisać jako niezwykle oryginalne ambientalne dźwiękowe pejzaże. Ta uznana Dj i producentka muzyczna zasłynęła swoimi utworami pełnymi eksperymentalnych elektronicznych tekstur zmiksowanych z jej delikatnym śpiewem. Zadebiutowała w 1996 roku wydając singiel zatytułowany Hunmba w wytwórni Warp, specjalizującej się w estetyce IDM. Cztery lata później ukazał się jej pierwszy pełny album One on One. Jej wczesna muzyka była prawie wyłącznie oparta na elektronicznych brzmieniach, jednak od 2003 roku artystka zaczęła wprowadzać do swojej twórczości orkiestracje i klasyczne instrumenty. Obecnie głównie pracuje w kolaboracjach z innymi muzykami. Na jej koncie odnaleźć można wiele instalacji galeryjnych, ścieżek dźwiękowych do filmów i przedstawień teatralnych.

Andrea Parker jest brytyjską producentka i DJ pochodzącą z Yalding w Kent. Wykształcona na klasyczną wiolonczelistkę szukała jednak inspiracji u pionierów elektroniki, takich jak Art of Noise czy Jean Michel Jarre. W 1993 roku założyła grupę Inky Blacknuss razem z producentami Alexem Knightem i Ianem Tregonningiem. Jej pierwszy solowy album zatytułowany Kiss My Arp ukazał się wytwórni Mo’ Wax w 1999. W 2002 roku zakłada własny wydawnictwo Touchin’ Bass, gdzie publikuje swoje kolejne płyty, wyprodukowane razem z Davida Morleya. Jej muzyka to mroczna wersja muzyki electro z lat 80-tych, oparta na brzmieniu starych automatów perkusyjnych.

Freaky Bitches
2 października 2010 roku
Centrum Sztuki Impart,
Mazowiecka 17, Wrocław

Dodaj komentarz