• 2010-09-25

Szkockie Krańce Marcina Koszałki

1 października 2010 roku o godzinie 20.00 w Magazynie Kultury w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Marcin Koszałki Szkockie Krańce. Ekspozycja potrwa do 12 listopada 2010 roku.

Cykl dwunastu czarno-białych fotografii powstał w latach 2008 i 2009, w trakcie dwóch wypraw Marcina Koszałki do północnej Szkocji.

Fot. Marcin Koszałka

Zafascynowany unikatowością tego miejsca i wydarzeniami w których uczestniczył przedstawił je takimi, jakimi je zastał. Zwiedzając, mieszkając i pracując w kraju o innej kulturze, starał się wtopić, obserwować i dokumentować wydarzenia niezwykłe w swojej prostocie. Jego prace są jak potwierdzenie, że czasami nie warto upiększać świata, jeśli to co dokumentujemy, samo w sobie, w sposób piękny i nienachalny, wiele mówi o poznanym miejscu.

Marcin Koszałka jest pasjonatem fotografii. Swoje osiągnięcia prezentował dotychczas na wystawie na wyspie Sobieszowskiej w Gdańsku oraz w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu w sierpniu br., gdzie zdobył II miejsce w konkursie na wystawy. Pracuje w Gdańskiej ASP jako model, realizując w tym miejscu swój projekt fotograficzny, dokumentujący życie studentów i profesorów. Współpracuje z Teatrem Miniatura w Gdańsku, dokumentując życie teatru od zaplecza. Uczy się w Trójmiejskiej Szkole Fotograficznej. Kocha Szkocję.

Wystawa Marcina Koszałki Szkockie Krańce
1 października – 12 listopada 2010 roku
Magazyn Kultury w Krakowie, ul. Józefa 17 (wejście przez Kolanko No 6)
Wernisaż – 1 października 2010, godzina 20.00

Dodaj komentarz