• 2010-09-25

Dorfpunks w Kinoterapii

2 października 2010 roku w KINO.LAB w Warszawie odbedzie się kolejna Kinoterapia. Spotkania między kadrami to projekt Fundacji Generator. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie zespołom.

Warszawskie KINO.LAB pokaże film Dorfpunks w reżyserii Larsa Jessena z 2009 roku. Nostalgiczna niemiecka komedia z pazurem, po raz pierwszy zagości w polskim kinie. Akcja rozgrywa się w latach osiemdziesiątych, w małym sennym miasteczku nad morzem, i przenosi widzów w sam środek punkowskiej zadymy. Malte Ahrens zakłada zespół muzyczny i choć nie do końca jest tego świadomy wkracza na nowy etap życia. Bo świat Rogera Dangerblood – jak teraz nazywa się Malte – kontestującego punka i aspirującego muzyka to już zupełnie inna sprawa.

Po seansie odbędzie się rozmowa z udziałem gości: Bogny Świątkowskiej, dziennikarki, animatorki kultury, Prezeski Fundacji Bęc Zmiana oraz Dawida Bałtowskiego, trenera biznesu, autora jedynej książki o wykorzystaniu filmu w psychoedukacji. Czy wchodząc w relacje zawodowe zachowujemy się jak na dojrzałych dorosłych przystało? A może niewiele się zmienia od czasów nastoletnich – ta sama walka o władzę, te same konflikty. Czy Roger Dangerblood i jego punkowy zespół mogą zainspirować nas do świeżych przemyśleń na temat tajemnicy zgranego zespołu? – z tymi pytaniami zmierzą się nasi panelowi goście.

Kinoterapia
2 października 2010 roku
KINO.LAB ul. Jazdów 2 Zamek Ujazdowski, Warszawa
Godzina 15.00 – projekcja filmu Dorfpunks, Niemcy 2009, reż. Lars Essen, czas 90 min.
Godzina 16.45 – dyskusja
Godzina 18.30 – 20.30 – warsztat psychologicznej pracy z filmem

Dodaj komentarz