• 2010-09-24

Projekcja / Instalacja / Interwencja

Już dziś, 24 września 2010 roku, o godzinie 16.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się seminarium oraz wykład profesora Krzysztofa Wodiczki Projekcje i Projektorzy.

Projekcje stały się integralną częścią wielu współczesnych dzieł sztuki oraz interwencyjnych projektów w przestrzeni publicznej. Są one również ważnym składnikiem kulturowych oraz politycznych wydarzeń. Seminarium jest próbą krytycznej analizy tego fenomenu, mającą na celu rozpoznanie psychologicznego, filozoficznego oraz interrogatywnego potencjału sztuki projekcji. Seminarium zwieńczy wykład profesora Krzysztofa Wodiczki zatytułowany Projekcje i Projektorzy.

Program seminarium:

  • 16.00 Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna) – Projekcje, Spojrzenia, Pragnienia
  • 16.30 Andrzej Leśniak (Uniwersytet Jagielloński) – Kinematyzacja pamięci
  • 17.00 Ryszard Kluszczyński (Uniwersytet Łódzki) – Narracje, interwencje, ekstensje. Sztuka projekcji i jej struktury

Część druga seminarium zatytułowana Na przykład Iran. Na przykład Polska. I inne przykłady. Projekcja versus demokracja versus sztuka, przygotowana przez Joannę Warszę odbędzie się w sobotę, 25 września w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Udział wezmą: Krzysztof Wodiczko, Jarosław Lubiak, Andrzej Nowak, Amir Ahmadi Arian, Azadeh Akhlaghi, Igor Stokfiszewski.

Seminarium oraz wykład Krzysztofa Wodiczki: Projekcje i Projektorzy
24 września 2010 roku, godz. 16.00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Dodaj komentarz