• 2010-09-24

Pink Cube w Galerii Olympia

22 października 2010 roku o godz. 21.00 w krakowskiej Galerii Olympia odbędzie się wernisaż wystawy Pink Cube. Wystawa zbiorowa objęta honorowym monitoringiem Adama Rzepeckiego z grupy Łódź Kaliska.

Pink Cube, Galeria Olympia

Pink Cube, Galeria Olympia

Artyści biorący udział w wystawie: Dominik Borkowski, Tomek Kawszyn, Keymo, Kasia Kmita, Zofia Member (Sophie Phallas), Rafał Piekarz, Małgorzata Pietralik, Łukasz Stokłosa, Małgorzata Wielek-Mandrela.

Olympia ma lat 11. Nie jest to łatwy czas w życiu żadnej dziewczynki. Czas asymetryczny. Czas o zaburzonych proporcjach. Pełen koślawych gestów i nieporadności wypowiedzi. Czas obojnaczy, bo ani chłopak to, ani też dziewczyna. Jednak natura czasu tego taką jest, że jak każdy czas, trwa on tylko do czasu. W omawianym sujet czas ten jest czasem pubertas.

Pubertas rozpoczyna się, gdy z ważącego niespełna jeden gram orzeszka nerkowca zaczyna wydzielać się skąpy bladoróżowy wysięk. Zakwita aromatyczny pierścień, zapełniając owocolistkami poszczególne rzędy. Po kolei. Od pierwszego, przez drugi i trzeci. Gdy owocolistki osiadają w zalążniach rzędu czwartego i poczynają wypluwać z siebie łupinki nasienne, dziewczynka pozyskuje swój rodzaj. Tłuszczowa otoczka, silna pigmentacja, wysoka pobudliwość, popęd, przyrost i pulsacja rodzaj ten wyznaczają, nie pozostawiając już więcej wątpliwości, iż mamy przyjemność z kobietą.

Rzecz ta nie dzieje się jednak sama. Nie można liczyć na to, że kazimierska ulica wychowa Olympię na taką, jaką życzylibyśmy sobie ją widzieć za lat kilka. Powzięliśmy zatem środki zaradcze zapraszając aż dziewięciu artystów płci różnej, o różnych też inklinacjach i préférences. Są stosunkowo jeszcze młodzi, łączący pełną zdolność rozrodczą z niemałym już doświadczeniem. Ale jako mawiał Mikołaj Rej młodość jako siano więdnie, a jak dodała pięćset lat później Marta Fox starość musi się wypierdzieć. Mając to na uwadze, wielkim staraniem, udało nam się zapewnić wystawie honorowy monitoring. Nad prawidłowym przebiegiem ekspozycji czuwać będzie sam Ojciec-Polak oraz czarnoskóra pop-idolka Europy Środkowo-Wschodniej Jej Wysokość Królowa Polski.

Kurator: Rafał Piekarz
Aranżacja ekspozycji: Rafał Piekarz oraz Janusz Różański
Koordynator prac: Ela Bela
Opieka merytoryczna: Sophie Phallas

Pink Cube, 22.10 – 27.11.2010, Galeria Olympia
Wernisaż: 22 października 2010 (piątek), godz. 21.00
ul. Józefa 18, 31-056 Kraków PL

Dodaj komentarz