• 2010-09-24

Pamiętajmy o Osieckiej

29 września 2010 roku w Warszawie rozpocznie się Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej. Koncert potrwa do 4 października 2010 roku. Festiwal jest kameralną imprezą, podczas której będzie można posłuchać wielkich polskich piosenek autorstwa Mistrzów gatunku w wykonaniu kilku pokoleń wokalistów. Tych znanych i tych właśnie u nas debiutujących.

Agnieszka Osiecka, fot. Jan Borkowski

Agnieszka Osiecka, fot. Jan Borkowski

Program Festiwalu

29 września godzina 19.00 koncert Osiecka Kaczmarski Tuwim

W Och-teatrze w Warszawie wystąpi norwesko-polski zespół Karuzela Group. Warszawska premiera koncertu! Ostatnia szansa przed wyjazdem zespołu na tournee po Norwegii.

2 października godzina 20.00 Staszek Soyka z zespołem w Och-teatrze

Zespół zagra piosenki z nowej płyty pt.: Tylko brać. Niespodzianka: Staszek Soyka skomponował muzykę do tekstów Osieckiej, które wcześniej nie miały muzyki.

3 października godzina 20.00 Studio im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce

Ten wieczór należy do Laureatów 13. Edycji Konkursu Wokalnego Pamiętajmy o Osieckiej. Laureaci śpiewają dla Państwa i dla Jury w składzie: Marek Niedźwiecki, Włodek Pawlik, Maciej Englert, Magda Umer, Staszek Soyka.

Laureatom towarzyszy Septet Kameleon pod kierunkiem Hadriana Tabęckiego.

4 października Koncert Galowy Festiwalu godzina 19.00 w Och-teatrze.

Część I: Koncert Laureatów i wręczenie nagród finansowych oraz rzeczowych.

Część II: Koncert Gwiazdy

Gościem specjalnym koncertu będzie w tym roku Katarzyna Dąbrowska z kwartetem Jana Smoczyńskiego. Katarzyna jest laureatką konkursu Pamiętajmy o Osieckiej z 2006 r. Na zaproszenie Okularników przygotowała wybrane przez siebie utwory Agnieszki Osieckiej. W latach ubiegłych w ramach Gali swoje wykonania piosenek Poetki realizowali m.in. zespół Raz Dwa Trzy, Anna Serafińska, Katarzyna Nosowska i Staszek Soyka. Po koncercie zapraszamy wszystkich gości na szlaneczkę Ballentines!

Statuetka—Autograf

Po dwunastu latach Okularnicy wreszcie będą mogli prócz nagród rzeczowych i finansowych obdarować Laureata pierwszej nagrody piękną statuetką w formie Autografu Agnieszki Osieckiej.

Patronat Honorowy Konkursu:
Prezydent m.st.Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Minister Kultury i Dziedzidzwa Narodowego Bogdan Zdrojewski

Patronat Honorowy Koncertu Galowego: Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska

Dodaj komentarz