• 2010-09-20

Przestańcie przeżywać!!!

We wrześniu na krakowskich, warszawskich, wrocławskich, opolskich i legnickich ekranach reklamowych można oglądać haft miejski Przestańcie przeżywać!!! autorstwa Moniki Drożyńskiej.

Monika Drożynska "Przestańcie przeżywać!!!"

Monika Drożynska "Przestańcie przeżywać!!!"

Haft miejski jest kontynuacją projektu Aktywności zimowe, inspirowanego przestrzenią miejską. Napisy na murach fotografowane przez Monikę Drożyńską podczas wiosennych spacerów, stały się treścią haftów, które artystka wykonuje zimą, gdy uśpiona przyroda wytycza rytm i sposób pracy.

Haft miejski "Przestańcie przeżywać"

Haft miejski "Przestańcie przeżywać"

Od 2007 roku zbieranie napisów z murów zajmuje ją, każdą letnią porą, a haftowanie ich – zimą. Haft miejski jest prezentacja Aktywności zimowych w przestrzeni miejskiej, przewrotnym przywróceniem tych treści naturalnemu środowisku przy użyciu legalnych nośników. Każdego miesiąca, od września 2010 do lutego 2011 roku, na ekranach reklamowych partnera projektu, Videoboard, prezentowany będzie jeden haft. Będzie je można zobaczyć w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Opolu i Legnicy. Projekcjom towarzyszą pocztówki i wlepki do znalezienia w mieście.

Monika Drożyńska Haft miejski
wrzesień 2010 r. – luty 2011 r.
Warszawa, Kraków, Wrocław, Opole, Legnica
Współpraca:  Karolina Harazim

Dodaj komentarz