Mediations Biennale Poznań

Od 12 września 2010 roku 2. edycja Mediations Biennale w Poznaniu jest otwarta dla publiczności. Organizatorami wystawy są: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kontekst Sztuki.

Folke Köbberling i Martin Kaltwasser

Biennale to największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce i jedna z większych tego typu imprez w Europie Środkowej. Jej ideą jest dialog między cywilizacjami, kulturą i sztuką, prezentacja dokonań sztuki najnowszej z odległych zakątków globu, a także artystycznych poszukiwań twórców Europy Środkowej. I mimo że to impreza wciąż jeszcze młoda – od początku towarzyszy jej rozmach. W tym roku w Biennale udział bierze blisko 150 artystów z ponad 30 krajów. Nad prezentacją czuwa 12 kuratorów. Prace wypełniają 5 konkretnych miejsc plus otwartą przestrzeń w różnych punktach Poznania.

- Biennale powinno tętnić życiem i być tak blisko współczesnych dyskursów i dyskusji, jak to tylko możliwe. Nie powinno natomiast ulegać temu, co kanonizowane przez muzea lub cieszące się wzięciem na rynku sztuki – uważa Matthias Reichelt, jeden z kuratorów wystawy Erased Walls.

Program główny Mediations Biennale 2010 obejmuje dwie wystawy: Beyond Mediations (kuratorzy: Tsutomu Mizusawa i prof. Ryszard W. Kluszczyński), Erased Walls (kuratorzy: Georgi Begun, Noam Braslavsky, Juraj Čarný, Nika Kukhtina, Matthias Reichelt, Sławomir Sobczak, Raman Tratsiuk & Volha Maslouskaya, Marianne Wagner-Simon i Tomasz Wendland). W programie znajdują się także wystawy towarzyszące, performance oraz projekty edukacyjne.

Mediations Biennale Poznań
12.09 – 30.10.2010
Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Dodaj komentarz