Łodź Czterech Kultur

W najbliższy wtorek 14 września 2010 roku rozpocznie się Łódź Czterech Kultur, interdyscyplinarne przedsięwzięcie, w którego organizację zaangażowany jest Urząd Miasta Łodzi oraz miejska instytucja kultury – Miasto Dialogu w Łodzi. Impreza potrwa do 18 września. W ciagu pięciu festiwalowych dni będzie można uczestniczyć w blisko 30 wydarzeniach, które stanowić będą przegląd aktualnych i ciekawych zjawisk artystycznych reprezentujących cztery kultury tworzące niegdysiejszą Łódź: żydowską, niemiecką, rosyjską i polską.

"Don Kichot, czyli Fantazja szaleńca" przedstawienie Sanktpetersburskiego Teatru Baletu Borisa Ejfmana, fot. Hana Kudrayshova i Anatoliy Budnik

Poprzez bogatą ofertę artystyczną, obejmującą muzykę, teatr, literaturę, sztuki wizualne i film, organizatorzy chcą powrócić do wielokulturowej tradycji miasta, dotrzeć do jego korzeni i przywrócić pamięć o jego barwnej historii.

Celem Łodzi Czterech Kulur jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców i chęć do zainspirowania łodzian do twórczego działania a także wykształcenie postawy tolerancji oraz poszanowania dla innych wyznań i tradycji.

Udział w tegorocznej edycji zapowiada wiele łódzkich instytucji, m.in. Miejska Galeria Sztuki, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Sztuki w Łodzi, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr im. Stefana Jaracza, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka, Klub Wytwórnia czy Kino Cytryna. Dzięki tej współpracy festiwal obejmie obszar całego miasta, a święto czterech kultur współtworzyć będą mogli wszyscy jego mieszkańcy.

Łódź Czterech Kultur
14-18 września 2010 r.

Dodaj komentarz