Szeptem ART7 Bożena i Wojciech Kalandyk

Od 11 września 2010 roku w Muzeum Bursztynu, Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska oglądać będzie można kolekcję biżuterii z bursztynem jednej z gdańskich firm – ART7 Bożena i Wojciech Kalandyk.

ART7, naszyjnik String

ART7, naszyjnik String

Wojciech Kalandyk jest znanym i cenionym gdańskim bursztynnikiem. Był jednym z założycieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz jego długoletnim prezesem. Jest członkiem Komitetu Budowy Bursztynowego Ołtarza w kościele Św. Brygidy. Był również jednym z inicjatorów powstania Muzeum Inkluzji w Bursztynie przy Uniwersytecie Gdańskim. Obdarował również Muzeum Ziemi PAN w Warszawie oraz Muzeum Bursztynu w Gdańsku. W 2004 r. został mu nadany prestiżowy tytuł Bursztynnika Roku.

Biżuteria z bursztynem firmy ART7 opiera się na bardzo nowoczesnym wzornictwie i starannie przemyślanych projektach, nieustannie szukając nowych pomysłów i inspiracji dla biżuterii. Są nimi nie tylko najnowsze trendy w jubilerstwie, ale i bacznie obserwowane inne dziedziny sztuk, np. rzeźba, czy architektura.

ART7 nie boi się ryzykownych połączeń i unikatowych projektów. Najlepszym przykładem nowatorskiego podejścia do biżuterii bursztynowej jest kolekcja podarowana Muzeum Bursztynu.

Wystawa Szeptem doskonale udowadnia, że biżuteria z bursztynem może być ekskluzywną, luksusową marką skierowaną do nowoczesnego i wyrobionego odbiorcy ceniącego elegancję z odrobiną ekstrawagancji.

Wystawa biżuterii z bursztynem Szeptem
11 września 2010 – 11 września 2011 roku
Muzeum Bursztynu, Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR