Szeptem ART7 Bożena i Wojciech Kalandyk

Od 11 września 2010 roku w Muzeum Bursztynu, Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska oglądać będzie można kolekcję biżuterii z bursztynem jednej z gdańskich firm – ART7 Bożena i Wojciech Kalandyk.

ART7, naszyjnik String

ART7, naszyjnik String

Wojciech Kalandyk jest znanym i cenionym gdańskim bursztynnikiem. Był jednym z założycieli Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz jego długoletnim prezesem. Jest członkiem Komitetu Budowy Bursztynowego Ołtarza w kościele Św. Brygidy. Był również jednym z inicjatorów powstania Muzeum Inkluzji w Bursztynie przy Uniwersytecie Gdańskim. Obdarował również Muzeum Ziemi PAN w Warszawie oraz Muzeum Bursztynu w Gdańsku. W 2004 r. został mu nadany prestiżowy tytuł Bursztynnika Roku.

Biżuteria z bursztynem firmy ART7 opiera się na bardzo nowoczesnym wzornictwie i starannie przemyślanych projektach, nieustannie szukając nowych pomysłów i inspiracji dla biżuterii. Są nimi nie tylko najnowsze trendy w jubilerstwie, ale i bacznie obserwowane inne dziedziny sztuk, np. rzeźba, czy architektura.

ART7 nie boi się ryzykownych połączeń i unikatowych projektów. Najlepszym przykładem nowatorskiego podejścia do biżuterii bursztynowej jest kolekcja podarowana Muzeum Bursztynu.

Wystawa Szeptem doskonale udowadnia, że biżuteria z bursztynem może być ekskluzywną, luksusową marką skierowaną do nowoczesnego i wyrobionego odbiorcy ceniącego elegancję z odrobiną ekstrawagancji.

Wystawa biżuterii z bursztynem Szeptem
11 września 2010 – 11 września 2011 roku
Muzeum Bursztynu, Oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR