• 2010-09-10

Pictorial Team w Galerii Sokół

Już dziś 10 września o godzinie 18.00 w Galerii Sokół w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy Ab imo pectore grupy Pictorial Team. Wernisażowi towarzyszyć będzie wykład Mieczysława Wielomskiego: Współczesna fotografia piktorialna na świecie, który rozpocznie się o godz. 19.00 w sali im. R. Sichrawy. Wystawę będzie można oglądać w dniach 10 września – 3 października 2010 r.

Pictorial Team to zespół grupy fotografów z całej Polski tworzących w konwencji Modern Piktorialializmu (wg. terminologii z wystawy prof. D.J. Ruzicky pokazanej retrospektywnie w Minneapolis Institute of Arts z 1990r., ale opartego na zasadach sformułowanych jeszcze w 1907r. przez Roberta Demach’ego na łamach Camera Work). W swoich poczynaniach kierują się zasadą Semper in altum.

Uczestnicy wystawy Ab Imo Pectore: Lucyna Romańska, Agnieszka Tomiczek, Barbara Maliszewska, Małgorzata Korzec, Anna Góra, Barbara Targosz, Ewa Gruszecka, Małgorzata Derela, Wojciech Noga, Janusz Chojnacki, Marek Holota, Marek Madej, Szymon Olma, Robert Kliś, Witold Cegiełka, Wojciech Romański, Mieczysław Wielomski.

Ab imo pectore – wystawa grupy Pictorial Team
Galeria Sokół w Nowym Sączu
10 września – 3 października 2010 r.

Dodaj komentarz