• 2010-09-10

Harfistka Arianna Savall w Szczecinie

29 września 2010 roku w Filharmonii w Szczecinie podczas koncertu z cyklu Zachodniopomorskie Morze Muzyki wystąpi Arianna Savall.

Arianna Savall

Światowej sławy harfistka, śpiewaczka i kompozytorka, kontynuująca tradycję prowadzącą od Persji, przez starożytną Grecję, po średniowieczną Europę, wystąpi w Filharmonii Szczecińskiej.

Arianna Savall pochodzi z uzdolnionej muzycznie rodziny – jej ojciec Jordi Savall gra na violi da gamba, matka Montserrat Figueras jest śpiewaczką, a brat Ferran Savall gitarzystą. Savall urodziła się w 1972 roku. Studiowała śpiew i harfę w Konserwatoriach w Terrassa i Tuluzie. Przez niemal 10 lat, do 2008 roku, była stałym członkiem Hesperion XXI oraz innych zespołów kierowanych przez ojca Jordi Savalla. W 2008 roku wraz z duńskim artystą Petterem Udlandem Johansenem założyła własny zespół – Hirundo Maris. Jej najnowszy projekt nosi nazwę Peiwoh – jest zainspirowany legendą o Księciu imieniem Peiwoh i jego cudownej harfie.

W Szczecinie u boku Arianny Savall wystąpi Petter Johansen (tenor, mandolina i tradycyjne skrzypce norweskie), Sveinung Lilleheier (gitara), Miquel Angel Cordero (kontrabas) oraz Pere Olivé (instrumenty perkusyjne). Repertuar zespołu stanowią w większości kompozycje Arianny Savall do tekstów hiszpańskich poetów.

29 września 2010 roku
Filharmonia Szczecińska,
pl. Armii Krajowej 1, Szczecin

Dodaj komentarz