• 2010-09-08

Dni dziedzictwa kulturowego w Wilanowie

18 i 19 września 2010 roku w Muzeum Pałac w Wilanowie w Warszawie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędą się wykłady, wycieczki tematyczne, gry terenowe, zabawy i warsztaty dla dzieci i rodziców.

Logo Pałacu w Wilanowie

Logo Pałacu w Wilanowie

Wydarzenia i atrakcje kulturalne, przygotowane przez Muzeum Pałac w Wilanowie, mają na celu rozbudzenie wrażliwości na bogactwo i różnorodność wspólnego europejskiego dziedzictwa. Są również okazją do wzmocnienia poczucia odpowiedzialności za kulturę na poziomie lokalnym i europejskim.

W przygotowanej na 18 i 19 września ofercie Muzeum Pałacu w Wilanowie, znajdą się m.in. warsztaty, w których będzie można dowiedzieć się więcej o prasie drukarskiej, kolorach natury, czy podróżach Jana III Sobieskiego. Nie zabraknie również wycieczek tematycznych i gier terenowych, w których uczestnicy będą mogli wcielić się w role detektywów. Dodatkowo od 17 do 30 września 2010 roku dostępna dla turystów będzie również wystawa pt. Odkryjmy dziedzictwo europejskie w królewskich rezydencjach.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Wilanowie stanowią część projektu Odkrywanie europejskiego dziedzictwa w rezydencjach królewskich, koordynowanego przez Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich. W projekcie, oprócz Muzeum Pałacu w Wilanowie, biorą udział także inne muzea i instytucje z całej Europy, m.in. z Belgii, Francji, Hiszpanii, Włoch i Portugalii.

Dodaj komentarz