• 2010-09-04

Zakończenie wystawy Mambo Spinoza

Do 4 września 2010 roku w Galerii Zderzak w Krakowie oglądać można drugą odsłonę wystawy Mambo Spinoza. Kuratorką wystawy jest Marta Tarabuła. Artyści, których prace są prezentowane to: Monika Chlebek, Dawid Czycz, Tom Vernimmen, Ziemowit Kmieć, Cecylia Malik, Monika Szwed, Zbigniew Makowski, Jarosław Modzelewski oraz Jakub Julian Ziółkowski.

Galeria Zderzak, “Mambo Spinoza”, fot. Joanna Sokołowska

Galeria Zderzak, “Mambo Spinoza”, fot. Joanna Sokołowska

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów wystawa Mambo Spinoza zmienia się w ciągu jej trwania. Od tego tygodnia w galerii można oglądać nowe obrazy, zdjęcia i obiekty.

Ludzie zdecydowanie pełnoletni bez trudu znajdą w tytule trop kabaretu Starszych Panów. Trop – wszystko jedno jak potraktować tytuł, łącznie czy osobno – zawsze niewspółczesny. A prace składające się na wystawę – owszem, dzisiejsze. Ale – jak zastrzega Marta Tarabuła – nie voyeuryzm i nie gender, nie homofobia i nie kolonializm, nie bezdomni i nie wykluczeni, nie meczety i nie synagogi. Przerwa. Przerwa na lato.

(Jolanta Antecka)

Na wystawie zobaczyć można obrazy i obiekty, filmy i fotografie, zestawione tak, jak Spinoza budował swoje propozycje – krótkie zdania, w których dwa pojęcia są połączone jedną relacją logiczną, bez komentarza ze strony autora, co oczywiście otwiera pole do interpretacji.

Galeria Zderzak, ul. Floriańska 3, Kraków
Druga odsłona wystawy dostępna od 10 siernia 2010 r.

Dodaj komentarz