• 2010-09-04

Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim

W czwartek 9 września 2010 roku w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Śiętokrzyskim rozoczną się VI Dni Muzyki. Festiwal potrwa do niedzieli 12 września.

Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim organizowane są przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, pod patronatem honorowym wojewody świętokrzyskiego i prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zaplanowany na kolejne cztery dni festiwal opatrzony jest hasłem Muzyczne impresje w odcieniach i tak jak jego wcześniejsze odsłony, poświęcony będzie muzyce klasycznej – recitalom solowym, koncertom kameralnym, symfonicznym i oratoryjnym.

Tegoroczne Dni Muzyki rozpoczną się w czwartek 9 września o 19.00 w Muzeum Historyczno-Archeologicznym. W recitalu chopinowskim usłyszymy Tomasza Bartoszka – znakomitego pianistę, uczestnika dwóch kolejnych Międzynarodowych Konkursów Chopinowskich w latach 1990 i 1995.

W piątek o 19.00 w Galerii Biura Wystaw Artystycznych, wystąpi duet Glass Duo w składzie Anna Szafraniec i Arkadiusz Szafraniec, grający na szklanej harfie czyli kieliszkach.

Trzeci dzień wypełnią dwa koncerty. W pierwszym wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego pod dyrekcją Grzegorza Mielimąki – w kinie Etiuda o 16.00. Drugim koncertem będą kompozycje salonu wiedeńskiego w wykonaniu Strauss Ensemble.

Niedziela, 12 września to czwarty i zarazem ostatni dzień festiwalu, na który przewidziano koncert oratoryjny. Oratorium Mesjasz J. F. Haendla z przesławnym Alleluja wykonają znakomici śpiewacy: Marta Boberska – sopran, Bernadetta Grabias – mezzosopran, Piotr Kusiewicz – tenor i Czesław Gałka – bas. Solistom towarzyszyć będzie Zespół Wokalny all’ Antico wykonujący partie chóralne oraz Orkiestra Kameralna Polish Camerata. Dyrygować będzie grający również na klawesynie Marek Głowacki, dyrektor artystyczny ostrowieckiego festiwalu. Arcydzieło muzyki oratoryjnej wykonane zostanie o 19.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. Koncerty poprowadzi Małgorzata Malinowska.

VI Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim
9-12 września 2010r.

Dodaj komentarz