Transvizualia 010

W dniach od 23 września do 3 października 2010 roku odbędzie się w Trójmiście 4. Międzynarodowy Festiwal Form Multimedialnych. Transvizualia 010 to największy w Polsce północnej festiwal multimediów i unikatowy w skali Polski projekt artystyczny prezentujący szeroki przekrój przez formy audiowizualne. Istnieje od 2007 roku.

Idea wydarzenia oparta jest na łączeniu wielu sztuk – m.in. muzyki, filmu, video artu, działań performerskich, wystawienniczych, interwencji w tkankę miejskią. Festiwal anektuje przede wszystkim liczne przestrzenie na terenie Gdyni. Wydarzenia towarzyszące odbywają się także w Gdańsku i Sopocie.

Plakat Festiwalu Transvizualia 010

W trakcie ostatnich trzech edycji na TV Festiwal wystąpili m.in. Chicks on Speed, Otto Von Schirach + Vj Motomichi, Mira Calix, Fennesz, Dj Krush, Clark, Addictive TV, Hexstatic, Various Production, Gaslamp Killer, Dat Politics, Planningtorock, Gong Gong, Daedelus, Bibio, Oval, Felix Kubin, Boxcutter i wielu innych.

Transvizualia to nie tylko muzyka, ale liczne projekty wystawiennicze, międzynarodowy konkurs z zakresu sztuki multimediów, projekty warsztatowe, spotkania z twórcami oraz projekty specjalne. Festiwal nie mają jednej, z góry przyjętej struktury. Co roku organizatorzy modyfikują poszczególne moduły, więc impreza jest w nieustannej konstrukcji.

Główne moduły programowe edycji 010:

  • Transspaces: eksperymentalny projekt wystawienniczy prezentujący aktualną sztukę nowych mediów w formie serii pokazów audio-wizualnych
  • Międzynarodowy Konkurs: live act multimedialny
  • TV-Liveacts: bogaty program wieczornych i nocnych wydarzeń, łączących obraz, muzykę i performance oraz różne inne media w zależności od projektu
  • Kinorotacje: zróżnicowany program filmowy + sztuka video
  • TV-Lab: sekcja warsztatowa + debata + spotkania z artystami

W tym roku na Festiwalu wystąpią starannie wyselekcjonowane gwiazdy elektroniki m.in.: Jimmy Edgar, Luke Vibert, Grasscut, PinchRudi Zygadlo.

4. Międzyarodowy Festiwal Form Multimedialnych Transvizualia 010
23 września – 3 października 2010
Gdynia + Gdańsk i Sopot

Dodaj komentarz