Debata w Traffic Clubie, premiera w Teatrze Studio

6 września 2010 roku o godzinie 19.00 w Traffic Clubie w Warszawie odbiędzie się debata Komedia o duszy niemieckiej.

Afisz Debaty w Traffic Club

Wybitni publicyści, znawcy problematyki stosunków polsko-niemieckich oraz znawcy literatury niemieckiej zaproszeni do panelu przez Teatr Studio porozmawiają o wspólnej pamięci historycznej, nierozliczonej przeszłości, która powraca, poczuciu historycznej słuszności. Dyskusję na kanwie dramatu Przed odejściem w stan spoczynku Thomasa Bernharda i spektaklu pod tym samym tytułem moderował będzie Janusz Majcherek.

Premiera wspomnianego spektaklu w reżyserii Michała Kotańskiego odbędzie się 4 września 2010 roku godz. 19.00 w Teatrze Studio.

Przed odejściem w stan spoczynku. Komedia o duszy niemieckiej – tak brzmi pełny tytuł sztuki Thomasa Bernharda. Zjadliwość i demaskatorska pasja pozwala Bernhardowi – bogowi austriackiego teatru – obnażyć przedziwne mechanizmy, w jakie wyposażona jest do dziś psychika uwikłanego w ponurą przeszłość mieszczucha. Ta, być może najlepsza ze sztuk Bernharda, jest również portretem rodzinnym we wnętrzu.

Zdjęcie ze sprktaklu "Przed odejsciem w stan spoczynku"

Relacje pomiędzy bohaterami sztuki, nie pozbawione są komplikacji i perwersji. Mają również pewien wymiar symboliczny: ich modele, i trwające latami współżycie, to podskórny układ sił w społeczeństwie, jak je widzi i opisuje autor.

Występują: Ewa Dałkowska, Agnieszka Roszkowska, Mirosław Zbrojewicz.

Debata Komedia o duszy niemieckiej
6 września 2010 r., godz. 19.00
Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa

Premiara Przed odejściem w stan spoczynku
4 wrzesnia 2010 r., godz. 19.00
Teatr Studio

Dodaj komentarz