• 2010-08-26

X Jubileuszowa Parada Smoków

W sobotę 28 sierpnia 2010 roku o godz. 21.30 w Zakolu Wisły pod Wawelem odbędzie się Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu światło-dźwięk. Spektakl jest częścią X Jubileuszowej Wielkiej Parady Smoków.

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle organizowane jest przez Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska od 2000 roku i łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska zaprezentują się wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 m długości i 15 m wysokości). Niesamowite stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska.

Smoki Groteski

W tym roku w Jubileuszowym Widowisku wezmą udział nowi, fantastyczni przedstawiciele smoczego gatunku, m.in. obsada widowiska Smoki na Expo w Szanghaju, gdzie w maju tego roku Smoki Groteski odniosły wielki sukces. Występ będzie ilustrowany muzyką klasyczną m.in. utworami Prokofiewa, Straussa, Ravela i Mahlera.

By zobaczyć to zapierające dech w piersiach widowisko rok rocznie ściągają do Krakowa tłumy miłośników smoków z całej Polski i Europy. I tym razem organizatorzy spodziewają się, że Widowisko obejrzy kilkadziesiąt tysięcy widzów. Gigantyczne dmuchane smoki różnych kolorów, kształtów i rozmiarów zatańczą u podnóża Zamku Wawelu przy muzyce, sztucznych ogniach, dymach, laserach i na kilka godzin przeobrażą atmosferę królewskiego miasta Krakowa nie do poznania.

Nastrojowa muzyka, feerie sztucznych ogni i laserowego światła oraz tłumy podekscytowanych widzów czynią smoczy spektakl wydarzeniem o niezapomnianej sile wyrazu.

X Jubileuszowa Wielka Parada Smoków
28 sierpnia 2010 r., godz. 21.30
Zakole Wisły pod Wawelem, Kraków

Dodaj komentarz