• 2010-08-20

Poesia Picnic w Krakowie

21 sierpnia 2010 roku, po raz pierwszy w Krakowie w Parku Jordana odbędzie się Poesia Picnic. Oprócz ogromnej dawki poezji czytanej i śpiewanej, warsztatów literackich, spotkań z artystami zaplanowano również krakowski półfinał ogólnopolskiego konkursu poetyckiego Młodzi na łodzi realizowanego we współpracy z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Pikniki poetyckie są organizowane w trzech miastach: Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Głównym organizatorem i pomysłodawcą jest Wydawnictwo Bramasole.

Logo Poesia Picnic

Spotkanie z poezją miłosną, buntowniczą, podróżniczą, czytanie, śpiewanie i rapowanie poezji, spotkania z artystami, dyskusje i warsztaty to tylko część z atrakcji przygotowanych z okazji Poesia Picnic. W programie są również zajęcia malarskie Malowanie poezji, inscenizacje wierszy dla dzieci, taniec z wachlarzami, konkursy i zabawy. Wszystko w piknikowej atmosferze, wśród zieleni, z doskonałym poczęstunkiem. O poezji opowiedzą m.in. Agnieszka Żelazko (Główny Organizator pikników, właściciel Wydawnictwa Bramasole), Łukasz Tabin (Krytyk Literacki, Redaktor Naczelny portalu Pro Arte), Aneta Boryczko (Psycholog, autorka tekstów do magazynu The Polish Observer, autorka tekstów piosenek), Marika Krajniewska (Pisarka, autorka książek: Papierowy Motyl, Zapach malin, Era Kobiet).

Integralną częścią pikników poetyckich jest ogólnopolski konkurs poetycki Młodzi na łodzi. Co wyróżnia nowy konkurs od pozostałych? Przede wszystkim możliwość wygrania darmowych, rocznych warsztatów literackich w Polskiej Akademii Nauk, które mają sprzyjać podejmowaniu samodzielnej twórczości poetyckiej, prozatorskiej, translatorskiej, dziennikarskiej oraz krytycznoliterackiej. Można wygrać również wydanie własnego tomiku oraz publikację wierszy w magazynie Bluszcz. Podczas Poesia Picnic, 21 sierpnia odbędzie się także krakowski półfinał konkursu Młodzi na łodzi, w którym swoje wiersze wyrecytuje siedmiu półfinalistów: Klaudia Raczek, Arkadiusz Stosur, Dominika Chmiel, Hanna Dikta, Przemysław Moroz, Monika Ślusarczyk, Mateusz Marek.

Dodaj komentarz