• 2010-08-19

Stuku Puku – koncert Agnieszki Grochowicz

W niedzielę 22 sierpnia 2010 r. o godz. 21.30 w Harris Piano Jazz Bar w Krakowie odbędzie się koncert Agnieszki Grochowicz, zatytułowany Stuku Puku.

Agnieszka Grochowicz, fot. Elżbieta Schonfeld

Agnieszka Grochowicz to nowe nazwisko na mapie muzycznej Polski. Autorka trafnych i poruszających tekstów piosenek oraz interesującej muzyki. Warszawsko-krakowska wokalistka nagrodzona za swoją działalność licznymi nagrodami na festiwalach piosenki artystycznej oraz prestiżowym Stypendium Twórczym Prezydenta Miasta Krakowa.

Jej nagranie Stuku Puku, będące wizytówką projektu Stuku Puku Koncert spotkało się z dużym zainteresowaniem, zaś autorski utwór Kołysanka Niestosowne Sny znalazł się na listach przebojów.

Stuku Puku Koncert to nie wychodzący naprzeciw obowiązującym modom undergroundowy projekt składający się z kilkunastu zapadających w pamięć piosenek, zawsze z tekstem Agnieszki Grochowicz,oraz z muzyką własną, bądź kompozytorów takich jak Ewa Kornecka, Janusz Grzywacz, Olek Brzeziński, Paweł Lucewicz czy Mirek Czyżykiewicz. Trafne,cięte ale i refleksyjne literackie teksty piosenek w znakomitej akustycznej oprawie muzycznej z elementami jazzu, bluesa, swingu i innych gatunków muzycznych, tworzącej nową oryginalną jakość.

To także dynamiczna, zaskakująca dramaturgia koncertu, gdzie obok siebie mają szansę zaistnieć utwory bardzo mocno skontrastowane pod względem dynamiki oraz tematyki. Eksperymenty z brzmieniem wokalu, od buntowniczego mocnego uderzenia do smooth-jazzowej liryki, co sprawia, że koncert sprawdza się zarówno w atmosferze klubów jazzowych, undergroundowych, tradycyjnych sal koncertowych, piwnicznych, kawiarnianych jak i teatralnych. Ładunek muzyczno-emocjonalny, który sprawia, że koncert odbierają entuzjastycznie nawet widzowie zagraniczni, którzy tekstów piosenek nie mają szansy zrozumieć z powodów oczywistych.

Wystąpią:
Agnieszka Grochowicz – głos, teksty
Grzegorz Bauer – perkusja
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Vitaliy Ivanov – saksofon
Jarek Olszewski – piano

Stuku Puku – koncert Agnieszki Grochowicz
22 sierpnia, niedziela,g.21:30
Harris Jazz Piano Bar
Rynek Główny 28, Kraków

Dodaj komentarz