• 2010-08-19

Karpaty OFFer

20 sierpnia 2010 roku rozpocznie się II Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki – Karpaty OFFer, który w trzech miejscowościach: Nowym Sączu, Mszanie Dolnej i Muszynie potrwa do 22 sierpnia.

Karpaty OFFer

Od 2008 roku, na mapie Małopolski pojawił się nowy festiwal. Operuje nowym językiem muzyki, teatru, plastyki i filmu, ale nie traci z oczu tradycyjnej kultury Karpat. Przy czym Karpaty są rozumiane jako ważny obszar kultury tradycyjnej, miejsce wymiany kulturalnej, a także interesujące źródło sztuki nowoczesnej. Bo Karpaty to archaiczna kultura pasterska ale także: Witkacy, Hasior, Jerzy Bereś, Antonisz, Tadeusz Kantor. To korzenie sztuki Andy Warhola, alchemicy, konstruktorzy i architekci.

W ciągu trzech festiwalowych dni, pod koniec sierpnia odbywa się podsumowanie projektów dotąd realizowanych i inauguracja nowych oraz otwarta, plenerowa część koncertowa i dziesiątki działań artystycznych realizowanych w galicyjskich miasteczkach południowej Małopolski. Koncerty, spektakle, akcje street art’owe, instalacje i pokazy filmowe mają charakter artystycznego karnawału, który rozgrywa się na placach i ulicach. Publiczność zapraszamy nie tylko do oglądania, ale do współuczestnictwa w tworzeniu sztuki i festiwalowej atmosfery.

II Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki – Karpaty OFFer
Nowy Sącz, Mszana Dolna i Muszyna
20-22 sierpnia 2010 r.

Dodaj komentarz