• 2010-08-17

Barwy Reggae

27 sierpnia 2010 roku na dziedzińcu browaru w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się festiwal Barwy Reggae. Impreza rozpocznie się warsztatami muzycznymi. Wieczorem przewidziano natomiast trzy koncerty gwiazd polskiej sceny reggae: Sound’s Good, Pajujo oraz Vavamuffin.

Vavamuffin

Vavamuffin

godz. 18.00 – 19.00 – koncert zespołu Sound’s Good

Poniatowską grupę Sound’s Good tworzą muzycy z różnych projektów lubelskich. Pomysł na dźwięk dobry zrodził się w marcu 2008 roku, a korelacja doświadczeń z innych projektów muzycznych, pasja, zaangażowanie i chęć tworzenia pozytywnego przekazu, zaowocowała szybkim zaistnieniem na lokalnych scenach. Dzięki porywającym rootsowo-reggaowym rytmom, wpadającym w dźwięczny dub lub energiczne ska i ragga, zespół wzbudza żywą reakcję publiczności.

godz. 19.00 – 20.00 – koncert zespołu Pajujo

Pajujo – to maksimum energii ze sceny, niezapomniany klimat oraz ukojenie dla ucha i duszy spokojnymi rytmami reggae, nieco szybszym rocksteady oraz żywiołowym SKA, które wspiera energiczna sekcja dęta. Instrumentarium zespołu ukształtowało się w marcu 2005 roku, czas ten można również uznać za datę powstania kapeli. Pajujo tworzy 8 różnych osobowości, których horyzonty muzyczne nie zamykają się wyłącznie w rytmach wywodzących się z Jamajki – muzycy szukają inspiracji w wielu nurtach nie zapominając o korzeniach. Śpiewają o reggae, o miłości, o codzienności, o tym co nas otacza.

godz. 20.30 – 22.00 – koncert zespołu Vavamuffin

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego raggamuffin oznaczającego styl śpiewania, nawijania i Vava czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae.

Dodaj komentarz