Ostatnie Czytanie Ameryki

12 sierpnia 2010 roku w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie będzie miało miejsce ostatnie spotkanie z cyklu Czytanie Ameryki. Wydarzenie nosi tytuł Obyczajowość. Aktor – arystokrata z NY.

Plakat cyklu "Czytanie Ameryki"

Teatr Nowy w Międzynarodowym Centrum Kultury czyli cykl czytań przygotowanych przez aktorów Teatru Nowego jako wydarzenia towarzyszące wystawie Andreasa Feininger’a.

Fragmenty Wieku niewinności Whartona i Śniadania u Tiffany’ego Capote przeczyta Edward Linde-Lubaszenko.

Edward Linde – Lubaszenko – rocznik 30. absolwent PWST Kraków wydziału aktorskiego oraz reżyserii. Jeden z najznakomitszych i najpopularniejszych aktorów filmowych i teatralnych w Polsce.

Dyrektor Teatru Nowego Piotr Sieklucki o spotkaniu:

I wreszcie Nowy York… bardziej europejski… Grecki! Greek Cafe on Mulberry Street, NY, 1940 Feiningera. Panowie w cylindrach, kaszkietach. Panowie grubo po sześćdziesiątce. Panowie o mądrym wyrazie twarzy. Panowie o lasce, palący beztrosko cygara. Palący i dumający. Dumający niczym bohaterowie Whartona o obyczajowości arystokratycznej części ludności Nowego Yorku. Piękna, bezpieczna, ułożona Ameryka! To Amerykański sen o wolności i demokracji! Demokracji okupionej krwią rdzennej ludności kontynentu.

Wydarzenie towarzyszące wystawie Andreas Feininger. Nowy Jork, lata czterdzieste prezentowanej w Galerii MCK

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie
Rynek Główny 25, Kraków
12 sierpnia 2010 roku, czwartek, godzina: 17.00

Dodaj komentarz