• 2010-08-10

Motion Trio. Koncert z koksem

W czwartek 12 sierpnia 2010 r. o godz. 21.00 Teatrze na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się ostatni z cyklu letnich Koncertów z Koksem. Tym raziem będzie można posłuchać Motion Trio.

Motion Trio

Motion Trio to polskie trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – lidera i autora większości kompozycji. Zespół, prawdziwy ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym, wykorzystuje w swej twórczości wszelkie zalety i możliwości brzmieniowe akordeonu. Ich koncerty to muzyczne spektakle pełne akcji i dramaturgii.

Muzycy współpracowali m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Bobbym McFerrinem, Tomaszem Stańką, Michałem Urbaniakiem czy Trilokiem Gurtu. W styczniu 2008 r. wystąpili z entuzjastycznie przyjętym koncertem w nowojorskiej Carnegie Hall. We wrześniu 2009 r. nagrali płytę z Michaelem Nymanem, na której znalazły się najsłynniejsze kompozycje Nymana w aranżacjach Janusza Wojtarowicza.

Skład zespołu: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn.

Koncert poprowadzi inicjatorka cyklu Anna Grzeszczuk – Gałązka. Natomiast już pod koniec sierpnia, w ramach Entree Piosenki Niegłupiej, wystąpią kolejno Waglewski&Pospieszalski (27.08.2010), Paris Tetris (28.08.2010) oraz Bogdan Holownia z koncertem jazzowym (29.08.2010).

Ideą Koncertów z koksem jest prezentacja najciekawszych zjawisk muzycznych ostatnich lat oraz zderzenie klasycznej architektury parku z nowoczesnym brzmieniem. Nazwę cyklu można interpretować różnie, choć wytłumaczenie jest proste – nawiązuje ona do koksowników, które bardzo by się przydały podczas chłodniejszych letnich nocy. Na razie wysoką temperaturę zapewnia sama muzyka.

Dodaj komentarz