• 2010-08-07

Wystawa 12 dziewczyn, w których się kochałem w Klubie Fabryka w Krakowie

6 sierpnia 2010 roku o godzinie 21.00 w Klubie Fabryka w Krakowie odbędzie się wystawa pod tytułem 12 dziewczyn, w których się kochałem. Jest to instalacja wideo stanowiąca rodzaj kolażu wizerunków dwunastu wirtualnych postaci kobiecych, zapożyczonych z filmów animowanych, komiksów, gier komputerowych oraz telewizyjnych seriali science-fiction.

Plakat wystawy w Klubie Fabryka

Praca ta jest zapisem formatywnego doświadczenia kulturowego, jakim było dorastanie w kręgu ikon kultury popularnej okresu lat 90. w Polsce. Dotyka problemu kształtowania się tożsamości płciowej i emocjonalnej mężczyzny w oparciu o nieistniejące w świecie rzeczywistym wzorce kobiecości. A także szerzej – obrazu kobiety w popkulturze; zarówno w aspekcie estetycznym, jak i erotycznym. Przede wszystkim jednak opowiada subiektywną, trwającą do dziś, historię podkochiwania się w idei niemożliwego.

Instalacja wideo Artura Wabika to kolejna odsłona cyklu jednotygodniowych, interdyscyplinarnych prezentacji artystycznych, realizowanych przez Małopolski Instytut Kultury i Grupę STRUPEK. W ramach projektu Zbiornik Kultury organizowane są wystawy i wydarzenia z udziałem artystów, instytucji, wydawnictw i środowisk społecznie aktywnych.

12 dziewczyn, w których się kochałem
Artur Wabik
Klub Fabryka, Kraków, ul. Zabłocie 23
Kurator i koordynator przedsięwzięcia, Mateusz Okoński

Dodaj komentarz