• 2010-08-02

BIFF w warszawskich Łazienkach

Już 5 sierpnia 2010 roku na scenie Teatru na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich wystąpi formacja BIFF. Koncert zespołu jest trzecim z cyklu pięciu Letnich Koncertów z koksem. Biff ma zaprezentować utwory z najnowszej płyty pt. Ano.

Fot. Robert Ceranowicz

Fot. Robert Ceranowicz

BiFF to jeden z najciekawszych polskich zespołów muzycznych powstałych w ostatnim czasie, stworzony przez Anię Brachaczek i Hrabiego Fochmanna, znanych z grupy Pogodno, a wspieranych przez najlepszą sekcję rytmiczną w kraju, czyli Jarka Kozłowskiego (Mitch & Mitch) i Michaela Pfeiffa (Pogodno). Oniryczny wokal Ani i słodkie melodie w połączeniu z ironicznymi tekstami i rock’n’rollową energią tworzą coś, co sam zespół nazywa onirycznym punkiem.

Ano – pierwsza płyta zespołu – ukazała się we wrześniu 2009. Producentem albumu jest Marcin Bors, znany m.in. z realizacji ostatnich dwóch solowych albumów Nosowskiej. Muzykę i słowa tworzy Ania wraz z Fochmannem, który skomponował m.in. takie przeboje, jak Orkiestra zespołu Pogodno. Jeden z tekstów, do piosenki Adela, napisała Dorota Masłowska.

Okładka płyty "Ano" zespołu BiFF

Okładka płyty "Ano" zespołu BiFF

Skład zespołu:

Ania Brachaczek (ex-Pogodno, ex-Los Trabantos, ex-Vietnam Vet Taxi Ride) – wokal, klawisze
Hrabia Fochmann (ex-Pogodno) – wokal, gitara
Jarek Kozłowski (Mitch & Mitch ) – wokal, perkusja
Michael Pfeiff (Pogodno) – wokal, gitara basowa
Piotr Bojkot Drążkiewicz – klawisze, wokal

Ideą Koncertów z koksem jest prezentacja najciekawszych zjawisk muzycznych ostatnich lat oraz zderzenie klasycznej architektury parku z nowoczesnym brzmieniem. Nazwę cyklu można interpretować różnie, choć wytłumaczenie jest proste – nawiązuje ona do koksowników, które bardzo by się przydały podczas chłodniejszych letnich nocy. Na razie wysoką temperaturę zapewnia sama muzyka.

Koncerty z koksem to kolejny projekt realizowany w tym roku przez Fundację Sztuki Niegłupiej – po Stacji Nadawczej 6/10, galerii sztuki na ekranie w przestrzeni miejskiej, której pierwsza odsłona wystartowała w czasie Nocy Muzeów, oraz inauguracji kwartalnika bardzo kulturalnego Czerwona Małpa.

Biff
Koncert z cyklu Koncerty z koksem
Teatr na Wyspie, warszawskie Łazienki Królewskie
5 sierpnia 2010 roku

Dodaj komentarz