• 2010-07-31

Komuna/Warszawa dzieciom

Przez cały sierpień 2010 r. w kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32 w Warszawie odbywać się będą organizowane przez komunę/warszawa (dawna Komuna Otwock) zajęcia kulturalne dla dzieci.

Zajęcia kuturalne dla dzieci w komunie/warszawa

Zajęcia kuturalne dla dzieci w komunie/warszawa

Ciekawe zajęcia dla dzieci przygotowane zostały przez niezwykłe osoby. Pod okiem Oli Kot, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych, dzieci zaprojektują i wydrukują techniką sitodruku własne plakaty. Donald McLeish, artysta folkowy z Glasgow, na zajęciach muzycznych ma uczyć podstaw języka angielskiego. Swój udział w lekcjach zapowiedziały Urszula Dudziak i Mika Urbaniak.

Starsze dzieci mogą zainteresować się capoierą. Jej nauka trwa w kamienicy przez cały rok, teraz odbędzie się specjalna letnia edycja dla młodszych. W programie znajdują się ponadto: kręcenie filmu o okolicy z Damianem Kocurem, zajęcia teatralne prowadzone przez Jolantę Denejko, warsztaty taneczne Anny Olejnik i Nataszy Oknińskiej.

Sierpniowy zestaw zajęć ma zakończyć się weekendowym pokazem prac wszystkich uczestników na początku września.

Program:

2-6 sierpnia (poniedziałek – piątek), godz. 11.00-14.00
Warsztat plakatu pod kierunkiem Oli Kot, wykładowcy na Akademii Sztuk Pięknych. Dzieci zaprojektują plakaty, które zostaną potem wydrukowane, a najlepsze projekty zostaną rozlepione po mieście i posłużą do promocji pozostałych działań projektu;

8 sierpnia (niedziela), godz. 11.00-17.00
Dzień otwarty na Lubelskiej 30/32,  skromny poczęstunek, pokaz filmu prezentującego capoeirę, a dla zainteresowanych – nauka rysunku i malarstwa pod kierunkiem Piotra Siecińskiego, wykładowcy Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych;

8 – 20 sierpnia (poniedziałek – piątek), godz. 11.00-14.00
Dwutygodniowe próby do przedstawienia teatralnego pod kierunkiem Joli Denejko, aktorki o wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi;

23-31 sierpnia (poniedziałek-piątek), godz. 11.00-14.00
Ponadtygodniowe próby do przedstawienia teatralnego o elementach tańca, prowadzone przez Anię Olejnik, byłą aktorkę Studium Teatralnego, i Nataszę Oknińską.

9-30 sierpnia (poniedziałki, środy), godz. 17.00- 18.30
Nauka piosenek po angielsku, prowadzona przez Donalda McLeisha, artystę folkowego z Glasgow, we współpracy z Urszulą Dudziak i Miką Urbaniak. Poprzez zabawę muzyką dzieci poznają podstawy języka angielskiego.

10-31 sierpnia (wtorki), godz. 17-18.30
Treningi capoeiry z zespołem Capoeira Angola, pracującym na co dzień przy Lubelskiej 30/32.

W weekend 14-15 sierpnia dzieci nakręcą film o swoim otoczeniu (podwórku, kamienicy, dzielnicy) pod kierunkiem Damiana Kocura, operatora z katowickiej szkoły filmowej.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w kamienicy na ul. Lubelskiej 30/32, Warszawa, Praga-Południe.
Organizatorzy: komuna/warszwa, Teatr Studio i. St.I. Witkiewicza w Warszawie

Dodaj komentarz