• 2010-07-31

Fragment – pokaz kolekcji Fundacji Sektor

3 września 2010 r. o godz. 18.00 w Galerii Sektor I w Katowicach odbędzie się wernisaż wystawy Fragment – Pokaz kolekcji Fundacji Sektor. Wystawa potrwa do 9 października 2010 r.

Andrzej Szewczyk- z kolekcji Fundacji Sektor

Andrzej Szewczyk- z kolekcji Fundacji Sektor

Pierwsza wspólna z Galerią Sektor I prezentacja kolekcji Fundacji miała miejsce w 2009 r. w Ljubljanie, drugą samodzielną już ekspozycję Fundacja zaprezentuje w Katowicach. Jest to fragment kolekcji z dziełami artystów związanymi wieloletnią współpracą i przyjaźnią z Galerią Sektor I i Fundacją Sektor, w większości jeszcze nie prezentowanymi w regionie śląskim. Zaprezentowane będą dzieła takich artystów jak:  Robert Kuśmirowski, Grzegorz Klaman, Basia Bańda, Stanisław Dróżdż, Grzegorz Sztwiertnia, Andrzej Szewczyk, Leon Tarasewicz, Tomasz Ciecierski, Leszek Lewandowski, Paweł Althamer, Jiri Suruvka, Arti Grabowski, Tomasz Struk, Rafał Bujnowski, Zbigniew Warpechowski, Mikołaj Smoczyński.

Fundacja Sektor powstała w 2007 roku jako organizacja pozarządowa zajmująca się sztuką współczesną. Fundacja prowadzi ożywioną działalność na wielu polach obejmujących produkcję i koordynację kilkumiesięcznych projektów artystycznych łączących ekspozycje stałe z jednorazowymi wydarzeniami (performance, pokazy wideo, akcje), produkowanie wystaw indywidualnych i grupowych artystów polskich, takich jak projekt Mechaniczna Pomarańcza i międzynarodowych w tym II Biennale Sektor Sztuki czy wymiana artystyczna Cross Over, organizowanie sympozjów dotykających ważnych zagadnień współczesnej sztuki i kultury, a także działalność edukacyjna w formie cyklu wykładów o zróżnicowanej formule przeznaczonych dla szerokiej publiczności oraz spotkań autorskich i warsztatów z artystami w ramach programu Silesian Art School.

Od początku swej działalności Fundacja współpracuje z autorską Galerią Sektor I mieszczącą się obecnie w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, która została założona w 1998 roku przez artystę Leszka Lewandowskiego, a jej specyfiką jest prezentacja współczesnych, alternatywnych i progresywnych trendów, kierunków i tendencji panujących w sztuce, zarówno w malarstwie, jak i działaniach przestrzennych, wideoart oraz performance.

Fundacja realizuje także wystawy i projekty z partnerami na świecie, m.in. z Anya Tish Gallery (Houston, USA), Kloster Bentlage (Niemcy), ARC Projects (Bułgaria), Galeria Plan B (Rumunia), Galeria Michal (Czechy), Galeria Trafo (Węgry), Skuc Gallery (Słowenia).

Wystawa Fragment – Pokaz kolekcji Fundacji Sektor
kurator: Monika Lewandowska
4.09-9.10.2010
wernisaż: 3.09.2010 r., godz. 18.00
Galeria Sektor I w Katowicach

Dodaj komentarz