• 2010-07-30

Wystawa fotograficzna …Omnis Moriar

W środę 4 sierpnia 2010 r. o godzinie 18.30 w Galerii Katowice ZPAF w Katowicach odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej …Omnis moriar. Wystawa potrwa do końca miesiąca.

Fotografia Janusza Chojnackiego

Fotografia Janusza Chojnackiego

Wystawa jest kontynuacją cyklu In Minor a w szczególności Umarłej Klasy. Jest to swoiste epitafium dla wartości, które albo już przeminęły albo przemijają na naszych oczach i to w sposób bezpowrotny. Dotyczy to prawie wszystkich dziedzin życia ze szczególnym uwzględnieniem aspektu etyczno - moralnego i wartości estetycznych, a przede wszystkim sztuki. Degrengolada tych wszystkich rzeczy nabrała charakteru jazdy po równi pochyłej ze skutkiem niestety wiadomym. Wystawa nie wartościuje tego, nie poddaje osądowi, ale stwierdza, i to w sposób artystyczny. Jest to swoista fotografia społeczna, ale podana w sposób art ( w rozumieniu kanonów sztuki a piktorializmu i symbolizmu w szczególności).

Mieczysław Wielomski

Uczestnicy wystawy to członkowie Pictorial Team:
Lucyna Romańska, Agnieszka Tomiczek, Anna Góra, Barbara Maliszewska, Wojciech Noga, Janusz Chojnacki, Marek Holota, Marek Madej, Mieczysław Wielomski

…Omnis Moriar
wernisaż: 04.08.2010 r., godz. 18.30
Galeria Katowice ZPAF w Katowicach

Dodaj komentarz