• 2010-07-29

(Un)Born In PRL

W sobotę 31 lipca oraz w niedzielę 1 sierpnia 2010 r.  o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu odbędą się pokazy widowiska muzycznego (Un)Born In PRL, przygotowanego w ramach warsztatów Lato w teatrze pod kierunkiem Mariusza Kiljana.

(Un)Born in PRL - plakat

(Un)Born in PRL - plakat

Lato w teatrze jest atrakcyjną ofertą teatralną dla młodych ludzi, którzy z różnych przyczyn wakacje spędzają w mieście. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Młodzież pod opieką profesjonalnych aktorów, choreografów, muzyków, plastyków i ludzi mediów ma okazję poznać specyfikę i mechanizm powstawiania spektaklu. Licealiści z całego Dolnego Śląska wybierają się w podróż w niedaleką przeszłość, czyli czasy PRL-u. Ich zadaniem jest odtworzenie rzeczywistości na kartki. Mariusz Kiljan, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, przygotowuje wraz z grupą aktorską warstwę tekstową i muzyczną przedstawienia, Maciej Florek choreografię. Michał Matoszko i Ewelina Sośniak z grupą scenograficzno-kostiumową pracują nad scenografią, dobierają rekwizyty i kostiumy. Łukasz Perek z grupą muzyczną tworzą wyrafinowane kompozycje dźwiękowe inspirowane melodiami PRL-u, a Marta Kuźmiak i Kinga Wołoszyn-Świerk z grupą dziennikarsko-promocyjną przygotowują kampanię medialną projektu.

(Un)Born in PRL
31 lipca, 1 sierpnia 2010 r., godz. 19.00
Teatr Polski, ul. Świdnickiej 28, Wrocław

Dodaj komentarz