• 2010-07-28

Letnie warsztaty w Gdańskiej Galerii Fotografii

Do 22 sierpnia 2010 w Gdańskiej Galerii Fotografii potrwają warsztaty towarzyszące wystawie Krzysztofa Miękusa Great Island. Spotkania przeznaczone są dla nauczycieli, uczniów oraz zorganizowanych grup kolonijnych.

Gdńska Galeria Fotografii

Gdńska Galeria Fotografii

Projekt Krzysztofa Miękusa porusza problem migracji jaki zaistniał po roku 2004, kiedy to Irlandia stała się szansą na legalne podjęcie pracy poza granicami kraju dla wielu Polaków. Wystawa składa się z instalacji wideo, będącej relacją z rozmów jakie przeprowadził artysta z Polakami zamieszkującymi portowe irlandzkie miasteczko Cobh oraz fotograficznych relacji artysty z miejsc wspominanych przez rozmówców. Aby przybliżyć widzom przekaz oraz umożliwić indywidualną interpretację wystawy, powstał program edukacyjny dla różnych grup wiekowych.

Podczas warsztatów Emigracja a mity naszych miast, gimnazjaliści i licealiści obejrzą 30 minutową instalację wideo, którą następnie skonfrontują ze znajdującymi się na wystawie fotografiami. Zastanowią się czym tak właściwie jest migracja, kto to jest nomad? Czym jest kultura europejska? Co to są mity? Czym jest mit miasta?

Zajęcia z cyklu Dzieciaki w galerii skierowane do uczniów szkół podstawowych są formą oswojenia młodych odbiorców z przestrzenią galerii sztuki. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć pokaz starych aparatów fotograficznych oraz wziąć udział w akcji tworzenia fotograficznych graffiti przed wejściem do galerii.

Krótka historia fotografii skierowana zarówno do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, jak i liceów to prezentacja multimedialna przedstawiająca podstawowe zagadnienia z historii fotografii, szlachetne technik tej dziedziny sztuki, a także wpływ jaki wywarły na nią wynalazki z dziedziny fizyki oraz chemii.

Grupy należy umawiać z trzydniowym wyprzedzeniem
czas trwania: 45- 60 minut

Letnie warsztaty w Gdańskiej Galerii Fotografii
Muzeum Narodowego w Gdańsku

Dodaj komentarz