• 2010-07-28

Kulturalny Skejt 2010 Na Trakach Historii

W sobotę 31 lipca 2010 roku o godzinie 10.00 w Fabryce Emalia Oskara Schindlera w Krakowie rozpocznie się drugie spotkanie z cyklu zainaugurowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Stowarzyszenie Cool Sport: Kulturalny Skejt 2010 – Na Trakach Historii.

Logo spotkania

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w spotkaniu powinni wcześniej odebrać specjalny karnet, który uprawnia m.in. do bezpłatnego zwiedzania wystawy Kraków – czas okupacji 1939-1945. Karnety można odbierać w sklepach Cool Sport.

Fragment Manifestu Kulturalnego Skejta:

Jako krakowscy deskorolkowcy, tak samo jak z deską na miejscówkach, powinniśmy się dobrze czuć w temacie historii naszego miasta. Nie chodzi tutaj o bycie przewodnikiem wycieczek, ale najważniejsze fakty i miejsca powinny nam być dobrze znane. Utożsamianie Kazimierza tylko z zapiekankami, a Rynku z knajpami to spłycenie tematu aż po samo dno. Kraków to tak samo jak nasza scena deskorolkowa, miejsce i ludzie nieprzeciętni pod wieloma względami, starajmy się zdobywać wiedzę na ich temat i ją propagować. Utożsamianie się ze wszystkim wokół tylko nie z miejscem sobie najbliższym, z pewnością nie wpłynie na poprawienie sytuacji deskorolki w naszym mieście.

Uważamy, że pokazanie prawdziwego oblicza skateboardingu, czyli jazdy na ulicy w połączeniu z zaangażowaniem w swoją lokalność, kulturę, historię i obyczaje jest kluczem do zwiększenia świadomości i akceptacji społecznej środowiska deskorolkowców w Krakowie i nie tylko.

Kulturalny Skejt 2010 – Na Trakach Historii
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4
31 lipca 2010 roku, sobota, godz. 10.00-18.00

Dodaj komentarz