• 2010-07-27

Młynarski plays Młynarski w Teatrze na Wyspie

W czwartek 29 lipca 2010 r. o godz. 21.00 w Teatrze na Wyspie w warszawskich Łazienkach wystąpi Jan Młynarski z projektem poświęconym twórczości Wojciecha Młynarskiego z udziałem m.in. Gaby Kulki. Jest to już drugi, po zeszłotygodniowym występie Katarzyny Nosowskiej, koncert z cyklu letnich Koncertów z koksem.

Młynarski plays Młynarski

Młynarski plays Młynarski

Młynarski plays Młynarski to niezwykłe muzyczne przedsięwzięcie, w którym klasyczne utwory Wojciecha Młynarskiego, takie jak Róbmy swoje, Niedziela na Głównym, Lubię wrony, Nie ma jak u mamy czy Jesteśmy na wczasach, wykona w nowych aranżacjach zespół złożony z wyjątkowych muzyków.

W charakterystycznej scenerii warszawskich Łazienek usłyszymy i zobaczymy Gabę Kulkę (śpiew), Piotra Zabrodzkiego (pianino akustyczne), Kubę Galińskiego (organy), Mariana Wróblewskiego (gitara), Wojciecha Traczyka (kontrabas), Manolo Albana Juareza (instrumenty perkusyjne) oraz oczywiście pomysłodawcę projektu, Jana Młynarskiego (śpiew i perkusja). Projektowi patronuje Wojciech Młynarski, który gościnnie wystąpi też na płycie będącej jego efektem.

Muzycy do tej pory razem zagrali tylko dwukrotnie – w marcu w warszawskiej Fabryce Trzciny, a w czerwcu w krakowskich Fortach Kleparz. Płyta Młynarski plays Młynarski ukaże się jesienią, wtedy też rusza trasa koncertowa jesienią, warto więc poznać ten niezwykły materiał już teraz, podczas przedpremierowego koncertu w Łazienkach.

Ideą Koncertów z koksem jest prezentacja najciekawszych zjawisk muzycznych ostatnich lat oraz zderzenie klasycznej architektury parku z nowoczesnym brzmieniem. Nazwę cyklu można interpretować różnie, choć wytłumaczenie jest proste – nawiązuje ona do koksowników, które bardzo by się przydały podczas chłodniejszych letnich nocy. Na razie wysoką temperaturę zapewnia sama muzyka. Cykl tegorocznych koncertów zainaugurowała 22 lipca Katarzyna Nosowska z projektem N/O.

W kolejne czwartki o godz. 21 w Teatrze na Wyspie zagrają: BiFF (z płytą Ano) oraz zespół Motion Trio. Pod koniec sierpnia muzyczną ekspansję w Teatrze na wyspie zakończy Entreé Piosenki Niegłupiej, które wcześniej przedstawiało tu pojedyncze koncerty. W szerszym wymiarze w Łazienkach zagości po raz pierwszy.

Organizatorzy: Fundacja Sztuki Niegłupiej
Partner: Łazienki Królewskie
Miejsce: Teatr na Wyspie / Łazienki Królewskie w Warszawie
Czas: 29.07.2010 o godz.21:00

Dodaj komentarz