• 2010-07-27

Miasto ruin

28 lipca o godz. 10.00, w Multikinie Złote Tarasy (Sala 4), odbędzie się konferencja połączona z pokazem prasowym filmu Miasto ruin, wykonanego w technice 3D (tzw. stereoskopii). Realizację pierwszej na świecie cyfrowej rekonstrukcji miasta zniszczonego podczas II wojny światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego powierzyło firmie Platige Image.

Kadr „Miasto ruin"

Kadr „Miasto ruin"

Już od 1 sierpnia, w specjalnie przygotowanej sali kinowej zwiedzający Muzeum Powstania Warszawskiego będą mogli oglądać efekt dwuletniej pracy ponad 30-osobowego zespołu grafików. Powstały film to ponad pięć minut symulacji lotu Liberatora nad zniszczoną i wyludnioną Warszawą z 1945 roku. Obraz w sugestywny sposób oddaje grozę i skalę zniszczeń stolicy po II wojnie światowej.

Jeśli ktoś tego nie widział na własne oczy, pojedyncze zdjęcia z czasów wojny tego nie pokażą. Dopiero unaocznienie zniszczeń przez film da wyobrażenie, jak tuż po zakończeniu wojny naprawdę wyglądała Warszawa i z jakich ruin musiała się podnosić – tak do odwiedzania muzeum i obejrzenia Miasta ruin zachęca Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nad realizacją filmu czuwali Piotr Śliwowski (kierownik projektu, MPW), Michał Gryn (prowadzący projekt, PI) oraz Damian Nenow (reżyser, PI).

28 lipca 2010, godzina 10.00
Konferencja prasowa połączona z pokazem filmu
Multikino Złote Tarasy

Dodaj komentarz