• 2010-07-27

Hell war baby nature heaven

29 lipca 2010 roku w Centrum Sztuki Współczesnej przy Starnym Rynku w Poznaniu w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach odbędzie się prezentacja pracy Michaela Schmacke, będącej wynikiem I edycji programu Rezydencja Artystyczna.

Twórczość Michaela Schmacke

Twórczość Michaela Schmacke

Rezydencja Artystyczna ma polegać na zaproszeniu artysty do Pobiedzisk, aby (przynajmniej częściowo) stworzył pracę na miejscu, także inspirując się otoczeniem, dostosowując pracę do konkretnych warunków. Efekt rezydencji zawsze jest w pewnym stopniu nie przewidywalny, ponieważ artysta ma tu więcej swobody i przygotowuje pracę bez znaczącego nadzoru kuratora. Rezydencja kończyć się ma jednakże pełnoprawną wystawą dla publiczności.

Twórczość Michaela Schmacke

Twórczość Michaela Schmacke

Artysta zamierza wykonać modele z modeliny i innych materiałów oraz wykorzystać zdjęcia do zaaranżowania wnętrza Centrum. Chce zagospodarować wszystkie piętra budynku Centrum Sztuki Współczesnej. Praca ma być przystępna w odbiorze dla publiczności.

Michael Schmacke

Michael Schmacke

Michael Schmacke – mieszka i pracuje w Berlinie w Niemczech. Zajmuje się głównie performansem i filmem animowanym. Często posługuje się w swoich pracach lalkami, kukłami, figurkami zrobionymi własnoręcznie z modeliny. Choć nie posiada formalnego wykształcenia plastycznego brał udział w wielu wystawach i festiwalach. W 2010 roku m.in w Karlsruhe w Niemczech. W Berlinie prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci z zakresu filmu animowanego, pracował również w dziecięcym radiu.

Dodaj komentarz