• 2010-07-27

Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza

Do 30 lipca 2010 roku w krakowskiej Willi Decjusza potrwa XI Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza oraz towarzyszące mu warsztaty. Jak wskazuje tytuł – Mistrzowie Tańca – tegoroczna edycja festiwalu będzie hołdem dla mistrzów, którzy od początku istnienia festiwalu byli inspiracją dla powstających i prezentowanych przez lata przedstawień. Publiczność festiwalowa zostanie zatem zabrana w fascynującą podróż w taneczną przeszłość. Pokazane zostaną spektakle stworzone na podstawie traktatów dawnych mistrzów. Będą one próbą odtworzenia i przybliżenia ich choreografii, a także oddania charakteru i stylu poszczególnych form tanecznych.

Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza

Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza

W sobotę, 24 lipca, o godz. 19.00  Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza otworzył spektakl poetycko-taneczny Taniec z figurami. Dzień później otwarta została wystawa Mistrzowie tańca wczoraj i dziś, która będzie prezentowana w Willi Decjusza do 29 lipca.

Warsztaty taneczne potrwają do 30 lipca. Jak co roku będą prowadzone przez wybitnych specjalistów: Barbarę Segal (tańce angielskie), Marie Claire Le Corre (tańce francuskie – renesans), Leszka Rembowskiego (tańce polskie) i Alaknandę Das Gupta (indyjski taniec dworski Kathak).

Nowością w stosunku do poprzednich edycji będą warsztaty pantomimy prowadzone przez Krzysztofa Antkowiaka (mima, tancerza Baletu Dworskiego Cracovia Danza), a także warsztaty makijażu scenicznego prowadzone przez specjalistkę w tej dziedzinie Magdalenę Wcisło.

Tradycyjnie, warsztatom towarzyszyć będą wieczorne występy uczestniczących w festiwalu zespołów młodzieżowych, całość natomiast zakończy w piątek, 30 lipca, o godz. 14.00 pokaz tańców w wykonaniu zespołu Decius Danza, złożonego z tancerzy uczestniczących w tegorocznej Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki.

Program festiwalu

26.07 (poniedziałek), godz. 19.00
Zespół Tańca Historycznego Ornamento

27.07 (wtorek), godz. 19.00
Pokaz indyjskich tańców Kathak – mistrzyni tańca Alaknanda z uczennicami

28.07 (środa), godz. 19.00
Zespół Tańca Historycznego Ornamento

29.07 (czwartek), godz. 19.00
Helena Dobranowicz, Oto Geniusz – multimedialna opowieść o Fryderyku Chopinie

30.07 (piątek), godz. 14.00 – 16.00
Pokaz zespołu warsztatowego Decius Danza

Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza
24 – 30 lipca 2010
Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie

Dodaj komentarz