• 2010-07-27

Ballada Bezludna

Od 2 sierpnia do 2 września 2010 r. w Galerii Fotografii DeKa w Rybniku będzie czynna wystawa prac Marka Gruma pt. Ballada bezludna.

"Ballada bezludna" fot. Marek Grum

"Ballada bezludna" fot. Marek Grum

W ramach wystawy pokazane zostaną fotografie, poprzez które Marek Grum definiuje interesujące go nurty artystyczne w fotografii – prace nawiązują do estetyki piktorialnej, stylu i idei kultywowanych przez twórców bliskich Kieleckiej Szkole Krajobrazu. Artysta umiejętnie i z wyczuciem posługuje się kompozycją . Rozbija geometrię płaszczyzn, dynamizując tym samym przestrzeń. Malowniczo współgra światło, biel i czerń – to już nie realność, ale jeszcze nie abstrakcja. Otrzymujemy efekt delikatnej poetyki przestrzeni pejzażu bezludnego, choć  tkniętego ludzka ręką.

Marek Grum – mieszkaniec Polic, od 2007 należy do Fotoklubu Szczecin. W dorobku ma kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich, wystawy zbiorowe i indywidualne. Ballada bezludna jest trzecią wystawą autorską po: Kraj – obrazowo 2006 r. i Police – żyj kolorowo 2009 r.

Marek Grum o sobie: Fotografią zajmuję się od ładnych kilku lat. Daje mi to możliwość pokazania innym swiata widzianego moimi oczami. Dzięki niej słowa stają się zbędne a znana do tej pory rzeczywistość ukazuje się z różnych perspektyw. Ukazuje ona świat z perspektywy, którą widzę przez wizjer aparatu. Moje fotografie nie są mechaniczną kopią natury a jej osobistą transkrypcją.

Ballada bezludna
wystawa fotografii Marka Gruma
Wystawa czynna od 2 sierpnia do 2 września 2010 r.
Galeria Fotografii DeKa w Rybniku

Dodaj komentarz