Powidoki

12 sierpnia 2010 roku o godzinie 18.00 we wrocławskiej Galerii Szkła i Ceramiki BWA odbędzie się wernisaż wystawy twórczości Bożeny Sacharczuk zatytułowanej Powidoki.

Powidoki

Powidoki

Wystawa  prezentuje kolekcję obiektów ceramicznych z pogranicza form użytkowych i rzeźbiarskich. Stanowi próbę interpretacji zagadnień widzenia i postrzegania rzeczywistego obrazu – obiektu wyimaginowanego. Większość obiektów znajdujących się na wystawie powstało w technice toczenia na kole garncarskim, w której Sacharczuk osiągnęła mistrzostwo.

Autorka:

Poszukiwanie relacji pomiędzy proporcjami brył, a walorami estetycznymi, które niesie z sobą multiplikacja, posługiwanie się barwą, w efekcie wywołać ma wrażenie rozproszenia i ruchu, być świadectwem procesu istnienia. Jesteśmy świadkami gry w złudzenia, wspomnienia, tęsknoty.

Bożena Sacharczuk:

Ukończyła ceramikę na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP w Pracowni Unikatu prof. K.Cybińskiej i w Pracowni Form Przemysłowych prof. Lidii Kupczyńskiej- Jankowiak. Od 1998 zawodowo związana z Pracownią Koła Garncarskiego prof. Katarzyny Koczyńskiej – Kielan. Dodatkowo uczyła się toczenia na kole garncarskim w pracowni ceramicznej Margaretenhöhe w Essen, prowadzonej przez koreańską artystkę Young-Jae Lee.

Wystawę oglądać można będzie do 4 września 2010 roku.

Dodaj komentarz