• 2010-07-26

Mała lalka, wielka gwiazda – miniaturowe krawiectwo

23 sierpnia 2010 r. o godz. 18 w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Mała lalka, wielka gwiazda – miniaturowe krawiectwo – prace Anity Stokłosy. Aż do 8 października 2010 r. będzie można podizwiać 120 trzydziestocentymetrowych lalek Barbie, z których każda posiada własną, zaprojektowaną, niepowtarzalna kreację.

kreacja zaprojektowana przez Anitę Stokłosę

kreacja zaprojektowana przez Anitę Stokłosę

Autorka wykonuje ubranka wysokiej jakości, profesjonalnie wykończone, oznaczone wszywką z nazwą wypracowanej marki Anicetta. Żakieciki na podszewkach, zapięcia na haftki lub zatrzaski. Do każdego ubranka dopasowana biżuteria i dodatki np. własnoręcznie wykonywane kapelusze z filcu ozdobione piórkami, koralikami, wstążeczkami. Urzeczona światem mattelowskich piękności podjęła studia artystyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, gdzie pogłębia wiedzę i doskonali swoje zdolności manualne w interesującej ją dziedzinie: lalek i ich ubioru. Fascynacja światem miniaturowych kreacji przejawia się także w innej pasji, którą również będzie można zobaczyć podczas wystawy – fotografii artystycznej tematycznie związanej ze światem lalek.

Autorka o swojej pasji:

Moja przygoda z lalkami zaczęła się w 2001 r. dosyć banalnie, kiedy to moja starsza córka zaczęła domagać się ubranek dla swoich lalek. Nie miałam innego wyjścia jak sprostać temu. Świat lalek i ich ubranek pochłonął mnie bez reszty. Z czasem stało się to moją życiową pasją i każdą wolną chwilę poświęcam małym modelkom i ich modzie. Dbam o to, by ubranka były niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju (OOAK fashion doll). Kocham to, co robię, wkładam w to moje serce i ogromnie się cieszę, kiedy moje projekty się podobają.

Mała lalka, wielka gwiazda – miniaturowe krawiectwo – prace Anity Stokłosy
w Galerii Zamek, Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław
Wernisaż 23 sierpnia 2010, poniedziałek godz. 18.00
ekspozycja do 8 października 2010

Dodaj komentarz