• 2010-07-24

Wszyscy inni

Wczoraj, 23 lipca 2010 roku odbyła się premiera filmu Wszyscy Inni w reżyserii Maren Ade. Film zdobył Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszej Aktorki oraz Jury Grand Prix dla reżyserki na Berlinale 2009.

Postaraj się zachowywać jak wszyscy inni prosi Gitti (Birgit Minichmayr) jej chłopak Chris (Lars Eidinger). Niegdyś zakochani, a teraz partnerzy do kłótni. Ale ja nie chcę być taka jak inni odpowiada ona. Tych dwoje nie przebiera w słowach. Podobno 80% zwykłych ludzi uważa się za lepszych, niż inni zwykli ludzie.

Gitti (nagrodzona nominacją do Złotego Niedźwiedzia Birgit Minichmayr) i Chris (Lars Eidinger) nie są zwyczajni. Są młodzi, piękni, wykształceni, niezależni i zakochani. Spędzają wspólne wakacje w domu rodziców Chrisa na Sardynii, rozkoszując się słońcem i spotkaniami z drugą parą turystów. Nowi znajomi psują im samopoczucie swoimi sukcesami. Sana (Nicole Marischka) i Hans (Hans-Jochen Wagner) reprezentują tych wszystkich innych, którzy stale towarzyszą naszym związkom, kształtując, komentując i niszcząc je. Jedynym, co łączy kochanków, okazuje się być kryzys wartości. Czy ich uczucie przetrwa te idylliczne wakacje?

NAGRODY m.in:

  • 2009 – Międzynarodowy Festiwal w Berlinie 2009- Złoty Niedźwiedź – nominacja – Maren Ade
  • 2009- Międzynarodowy Festiwal w Berlinie – Srebrny Niedźwiedź – wygrana – Birgit Minichmayr – Najlepsza Aktorka
  • 2009 – Międzynarodowy Festiwal w Berlinie 2009- Srebrny Niedźwiedź – Jury Grand Prix – wygrana – Maren Ade

Wszyscy inni reż. Maren Ade, Niemcy 2009, 119 min (premiera 23 lipca)

Dodaj komentarz