• 2010-07-24

Wielki apetyt – najsmaczniejsza komedia roku w Studio Buffo

Od 28 lipca 2010 r. przez cztery kolejne wieczory w Teatrze Studio Buffo w Warszawie będzie można obejrzeć spektakt Wielki Apetyt, czyli monolog na 40 postaci.

"Wielki Apetyt", fot. Ola Grochowska

"Wielki Apetyt", fot. Ola Grochowska

Wielki Apetyt to polska adaptacja nowojorskiej sztuki Becky Mode pt. Fully Committed. Sztuka, która podbiła najpierw amerykańskie, a niedługo potem również europejskie sceny (m.in. Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy, Austria) w Polsce w roli głównej (i we wszystkich pozostałych rolach) wystąpi Katarzyna Kwiatkowska.

Sztuka w reżyserii Pawła Aignera (m.in. Teatr Rampa, Teatr Studio, Teatr Montownia) opowiada o bezrobotnej aktorce, która tymczasowo utknęła na zapleczu restauracji i tam na co dzień musi odgrywać niełatwą rolę pracownika przyjmującego telefoniczne rezerwacje. Walka o stolik w najlepszym lokalu w mieście bywa brutalna i zażarta, a praca na tym stanowisku wymaga nie tylko dobrego smaku, ale i ostrego temperamentu. Czy bohaterowi uda się zaspokoić apetyty sławnych i bogatych klientów?

Niezwykły pokaz komediowej gry aktorskiej czeka nas przede wszystkim ze względu na wielkie wyzwanie, jakie sztuka stawia przed rzeczywistą aktorką. Katarzyna Kwiatkowska błyskotliwie parodiuje polskie gwiazdy w programie Szymon Majewski Show, w tej sztuce wcieli się nie w jedną główną, ale w kilkadziesiąt tak różnych postaci, jak groźny gangster, ambasadorowa Japonii, namolny asystent sławnej polskiej piosenkarki, czy prawa ręka arabskiego szejka… Polska adaptacja stanowi oryginalny zabawny i ironiczny komentarz na temat rodzimego high-life’u i show-biznesu.

Wielki Apetyt to kolejna produkcja młodej firmy Tito Productions. Po sukcesie sztuki Boeing-Boeing, która już zbliża się do setki przedstawień (głównie Teatr Buffo, ale pokazywana również w innych miastach), firma proponuje widzom kolejną przebojową komedię.

Reżyseria: Paweł Aigner
Scenariusz: Becky Mode
Polska adaptacja: Bożena Intrator
W roli głównej: Katarzyna Kwiatkowska
Produkcja: Tito Productions: Katarzyna Cebula, Damian Słonina

Premiera odbyła się 24 marca 2010 r. w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.

Najbliższe przedstawienia 28, 29, 30 lipca 2010 r. o godz. 20.00 oraz 31 lipca 2010 o godz. 17.00 i 20.00
Teatr Studio Buffo, Warszawa

Dodaj komentarz