• 2010-07-24

Trzy koncerty Goodfellas w Polsce

Trzy pierwsze dni października to trzy niezapomniane koncerty Goodfellas, którzy wystąpią w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest. Steve’a Lukathera, Kenni’ego Aronoffa, Fabrizio Grossi’ego i Steve’a Weingarta posłuchać będzie można 01.10.2010 r. w Klubie Progresja w Warszawie, 02.10.2010 r. na katowickiej Akademii Muzycznej, zaś 03.10.2010 w Teatrze J. Kochanowskiego w Opolu.

trzy koncerty Goodfellas w Polsce

XIX Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest

To projekt rockowy i dosyć ciężki, jednak nie umkną niczyjej uwadze eskapady muzyczne i wpływy stylu fusion z lat 70′. Gitara Steve’a Lukathera nie może być po prostu tłem. Steve to muzyczna bestia, dlatego wymaga dużo przestrzeni i uwagi. Tu w Goodfellas, ma wszystko czego potrzebuje by tworzyć niezapomniane kompozycje. Obok niego niezrównany klawiszowiec Steve Weingart, czarodziej brzmienia. Odkrywca wspaniałych, nasyconych emocjami dźwięków.

Dobra zabawa, dostarczanie niezapomnianych wrażeń dźwiękowych oraz wspaniała harmonia to klucze do sukcesu tej grupy. A gdzie łatwiej o zabawę niż w towarzystwie Kenny’ego Aronoffa, grającego solidne, idealnie równe rytmy oraz Fabrizzio Grossieego, nietuzinkowego basisty dzięki któremu niskie częstotliwości nabierają nowego wymiaru.

Członkowie zespołu Goodfellas określają siebie jako natural born sound killers, a swoją nazwę zawdzięczają filmowi Martina Scorsese z 1990r. Przygotowując się na występ grupy, należy zapomnieć o wszystkim, co do tej pory wiedzieliśmy na temat jam bandów i otworzyć się na świeże doznania: od dźwięków po rytm i groove.

Koncert Goodfellas (w składzie Lukather, Aronoff, Weingart, Grossi)
wystąpi w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest
01.10.2010
Warszawa, Klub Progresja
02.10.2010
Katowice, Akademia Muzyczna
03.10.2010
Opole, Teatr J. Kochanowskiego

Dodaj komentarz